menü resmi

İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?

internetten-nasil-para-kazanilirEvet arkadaşlar bu yazımızda sizlere internetten nasıl para kazanılır soruna önerilerimiz ile cevap vereceğiz.

Arkadaşlar öncelikle şunu belirtelim bedavaya kimse size para vermez. Para kazanılır. Emek edilir. Şimdi bazı genç arkadaşlarımızı görüyoruz sürekli internetten para kazanmanın peşinde debelenip duruyor. Bu yazımızı bu arkadaşlara üzüldüğümüz için yazıyoruz.

Arkadaşlar internet olsun gerçek hayat olsun kedinlikle ama kesinlikle emek vermeden para kazanamazsınız. Birçok genç arkadaş bir web sitesi açıyor iki üç içerik ekliyor ve hemen para kazanmayı bekliyor. Yok öyle birşey. Sonunda da parasından zamanından olup karamsarlığa düşüyorlar.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Öncelikle internetten birçok para kazanma yöntemi vardır  bunların iiçerisinde de ilk sıralarda bir Web sitesi açarak reklam gelirleri ile para kazanmak gelir. Fakat bu öyle herkesin yapabileceği birşey değildir. Hazır site scriptleri ile Web sitesi kurabilirsiniz ama bu neye yarar. Önemli olan Web sitesi açmak değildir, o Web sitesini ayakta canlı dinamik tutabilmektir.

Peki internetten Web sitesi üzerinden reklam yayıcılığı yaparak para kazanmak için neler gerekli?

 1. Birinci kural kesinlikle ama kesinlikle hırsızlık,hile,hurda işlerine girmeyin. Eğer bunlardan biri yaparsanız internet aleminde kötü biri olarak tanınırsınız. 
 2. Hangi konulara hakimsiniz önce bunu belirleyin. Mesela futbol,müzik,doğa,ayakkabı,internet,bilgisayar,yazılım,fotoğraf vb.. hangi konuda hiç bir yere bakmadan birşeyler anlatabilirsiniz bunu belirleyin. Bu hobiniz olabilir.
 3. Html,Php ve Css programlama dillerinden hangisini ne kadar biliyorsunuz. En azından 1 ayınızı bu programlama dillerini öğrenmeye ayırın. İlerde silahlarınız bunlar olacak unutmayın.

Evet genel olarak yukarıdaki kriterleri belirledikten sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz. Kendinizi asla bozmayın asla illegal işlere girmeyin. +18 sitelerde takılmayın. Sonu çok kötü bitebilir. Haramdan kesinlikle uzak durun.

Uymanız Gereken Kriterler Neler ?

Bunların yanında aşağıdaki kriterleri tüm hayatınız boyunca hatırlayın ve bilin.

 • Ailenize,arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize kesinlikle her gün zaman ayırın onlarla zaman geçirin. Çoğu insan kendini internete kaptırıyor ve sürekli onla meşgul oluyor. Arkadaşlar aile olmazsa hiçbirşeyin anlamı olmaz unutmayın. İsterseniz trilyon kazanın ama aile olmazsa olmaz.
 • Sabırlı olun. Çok uzun bir yola girdiğinizi bilin. Sürekli boş zamanlarınızda internette boş boş facebook ta takılmayın. Araştırın neyin ne dolduğunu öğrenin youtube dan eğitim videoları izleyin. Sürekli öğrenmeye çalışın.
 • Sabırlı olun.
 • Sabırlı olun.
 • Sabırlı olmaya alışmaya çalışın.

Başınıza gelebilecek olası bir senaryo şu şekilde olacaktır.

İlk 1 ay programlama dillerini ve diğer şeyleri öğrenmeye ayracaksınız. Bu arada sürekli araştıracak, para kazannan sitelere bakacaksınız. Tasarımlarına reklam yerleşimlerine içeriklerine bakacaksınız. Daha sonra 1 ayın sonunda bir domain belirleyeceksiniz ve Web site nasıl kurulur diye araştırdıktan sonra ilk Web sitenizi kuracaksınız. Sİtenize tema seçeceksiniz sonunda birini beğeneceksiniz ve tema ile fazla zaman kaybetmeyeyim içerik eklemeye başlayım diyeceksiniz. Sonra sitenizde içerikler,yazılar yayınlamaya başlayacaksınız. Adsense başvurusu yapacaksınız ve RED alacaksınız. RED nedenlerini araştıracaksınız ve tekrar başvuru yapacaksınız tekrar RED alacaksınız.

Bu arada siz farkında olmadan işleri öğrenmeye başlayacaksınız. Neyin ne olduğunu, yetersiz içerik ile ne denmek isteniyor onu anlayacaksınız.

Derken iki belkide üç ay geçecek ve elde var sıfır diyeceksiniz.

Sonra tekrardan saldıracaksınız ve özgün temiz sadece size ait olan, hani internetten bakim bende benzerini yazayım demeyeceğiniz yazılar yazacaksınız. Sonra bu işten zevk almaya başlayacaksınız.

Derken 4 ay olacak ve hala adsense alamayacaksınız. 5 ay. 6 ay belkide 7 ay.

Sonra herşeyden vazgeçip bırakmak isteyeceksiniz. Çok kızacaksınız ama elden birşey gelmediğini anlayacaksınız.

Birgün telefonunuza mail gelecek ve adsense hesabınızın onaylandığını söylecekler size. Hemen koşacak ve reklam oluşturup sitenize ekleyeceksiniz. Fakat hiç tıklama yok kazanç hiç yok . 1 ayda böyle gidecek. Derken 1 ay sonunda 10 kuruş kazandığınızı göreceksiniz. Evet  kuruş hatta bazen sıfır kuruş  kazanacaksınız.Evde para kazanmak

Diyeceksiniz ki ben bunun için mi bu kadar emek harcadım. Ama sitenizi de bırakamayacaksınız. Sonra 10 kuruş 1 lira olacak derken sizde artık hergün siteye 4-5 yazı gireceksiniz.

Son olarak artık bilgili ve internetin ne olduğunu az çok bilen neyi nerede bulacağını bilen birisi olacaksınız. Ama bakacaksınız ki 1 sene geçmiş.

Sonra sitenize özen göstereceksiniz. İllegal yanlış hiçbirşey yapmayacaksınız. Sadece tüm enerjinizi güzel ve bilgilendirici içerikler oluşturmaya ayıracaksınız. Bu arada günlük kazancınız 5 lira olmuş olacak. Ve siz artık internetten nasıl para kazanılacağını öğrenmeye başladığınızı farkedeceksiniz. Doğru yolda, hırsızlık yapmdan, hile hurda ile bir yere varılamayacağını anlayarak kendinize tertemiz ve dürüst bir yol seçeceksiniz.

Sonra yahu ben bu kadar para kazanmayı hayal bile edemiyordum ama şimdi kazanıyorum diyeceksiniz.

Onlar ermiş muradına siz siz olun dürüst olun ve ailenizi sakın unutmayınız..

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

 • internetten nasıl para kazanılır forum
 • internetten nasıl para kazanılır ekşi
 • internetten nasıl para kazanılır 2018
 • 15 yaşında nasıl para kazanılır
 • evden çıkmadan nasıl para kazanabilirim
 • internetten para kazanma
 • internetten para kazanmak istiyorum
 • para kazanma yolları
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Ebru -
2018-03-28 23:15:33

Benim gibi internetten para kazanmak isteyenler ama nasıl kazanacağını bilmeyenler için açıklayıcı bir yazı olmuş teşekkürler. Acaba ücretsiz internet sitesi kurarak da para kazanabilir miyiz? Ben ücretsiz blogger sitesi açtım ama sadece 2-3 kişi bakıyor günlük.

@Sabri -
2018-03-17 23:53:18

Valla abi denemediğim yol kalmadı. Ne yaptı isem bir türlü para kazanamadım. En son çare olarak sizin yöntemlerinizi deneyeceğim bakalım ne olacak.

@Bilal -
2018-03-13 08:00:07

Yazıda özellikle belirtilmiş sabırı olun diye haklı adamlar . Sabırlı olmak gerekiyor hemen yuksek miktarlara para kazanmak çok zor ancak zamanla olabilir. Uzun zamandır bende araştırıyorum aylık 100-200 civarında kazanıyorum .Size tavsiyem zamanınız yok ise yaratın uğraşın ve sabır gösterin .

@İsa -
2018-03-12 08:04:36

İnternet üzerinden çeşitli yollarla para kazanabilirsiniz. Bu birazda sizin yeteneklerine bağlı. Makale yazarlığı, editörlük, web tasarım, photoshop gibi işlerde çalışıp iyi gelir elde edebilirsiniz.

@Nilay surprise -
2017-07-01 12:57:18

Para kazanma hakkında yazınızı beğendim teşekkür ederim.

@Kerem-iya -
2017-06-28 12:35:43

İnternetten para kazanmak herkesin istediği ama bazı insanların yapabildiği bir şey. Keşke göründüğü kadar kolay olsa :D

@ahsen -
2017-05-12 00:13:17

İnternetten ne kadar para kazanılabilir ??

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.