menü resmi

İnternet Programcılığının Yazılım Üzerindeki Etkisi

İnternet Programcılığının Yazılım Üzerindeki Etkisi

İnternet programcılığı yakın zamanda yazılımcıların işlerini daha kolay bir hale getirmek ve kullanılmakta olan internet sitelerini daha fonksiyonlu hale getirebilmek adına geliştirilmiş olan ana diller olarak bilinmektedir. Eskilerde yazılımcılar bir internet sitesini kodlarken oldukça büyük sıkıntılarla karşı karşıya gelmekteydiler.

Bunun en büyük örneği ise kaynakların az sayıda olması durumuydu. Bir yerde sıkıntı yaşayan yazılımcı bunu araştırmak istediğinde istemiş olduğu sonucu bulamadığından yapmış olduğu projeyi yarıda bırakmak veya farklı yolları kendisine belirleyerek çalışmalarını devam ettirmiştir. İnternet siteleri ilk defa yayın hayatına çıktığında insanlar basit ara yüzler ile internet sitelerini kodlamaktaydılar. Buda müşterilerin site üzerinde fazla gezinti yapmalarına engel olmaktaydı.

Yani sitede yapılacak olan işlemler sınırlı sayıda yapılabilmekteydi. Bunu öngören ana firmalar ise yazılımda daha fazla seçenekler eklemek ve HTML işaret dilini daha aktif hale getirmek için CSS ve PHP dillerini ortaya çıkarmış oldular. Bunlar sayesinde daha güzel internet sitelerin tasarlanmasına ve kodlanmasına amaç doğurmuşturlar.

İnternet prgramcılığı mesleği hakkında maaşları

İnternet Programcılığın Yazılım Üzerinde ki Etkisi

Bunu kısa ve özet olarak yukarıdaki yazımızda sizlere anlatmaya çalıştık. Şimdi ise bu dillerin gelişimleri ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgilendirme yapmaya çalışacağız. Önceden HTML ile kodlanmakta olan internet siteleri oldukça basit bir yapı halindeydi.

Fakat çalışmaların ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu işaret dilini daha fonksiyonlu ve gelişmiş hale getirmek için CSS ve PHP dilleri ortaya çıkmış bulunmaktadır. Bu iki dile sahip olan kişiler istedikleri zamanlarda kolaylıkla bir internet sitesini kodlayabilmektedirler. İnternet siteleri üzerinde yapılan işlemlerin kısıtlı olması durumu insanları oldukça bezdirmekteydi. Fakat şuan günümüzde hemen hemen her şeyimizi internet siteleri üzerinden yapmamız mümkün bir hale gelmiş bulunmaktadır.

Bütün alışverişlerimizi veya şirket işlerimizi internet adresleri sayesinde kolaylıkla yapabilmekteyiz.

İnternet programcılığı okuyanlar

Okullarda İnternet Programcılığı Dersleri

Genel olarak üniversitelerde yazılım bölümü tercih etmiş olan kişilerin önüne çıkmakta olan bir ders adı olarak bilinmektedir. Yazılıma ilgisi olan ve daha önce internet sitelerin gelişmesine faydaları olan kişiler bu dersli oldukça kolay bir şekilde geçebilmektedirler. Fakat derslerle ilgili herhangi bilgisi olmayan kişiler derslerin geçişi konusunda oldukça zorlanmaktadırlar. Bu ders ana etap olan PHP üzerinden anlatılmaktadır. HTML dili ile birlikte geliştirilmiş olan ana sitelerin kodlanması

Veri tabanı ile olan bağlantıların sağlanmasındaki bütün adımlar bu işlemler üzerinden yapılmaktadır. Eğer sizlerde gelecekte bir yazılım mühendisi olmak isteyen adaylar iseniz mutlaka öncesinde bu dilleri araştırarak bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Yoksa gidecek olan üniversite de hiç istemediğiniz kadar zorlanabilecek bir seviyeye gelebilirsiniz.

Bunların önüne geçebilmek için internet üzerinden sizlere sunulmakta olan kaynaklardan bilgiler edinerek nasıl yapacağınızı veya bu diller ile neler yapabileceğinizi araştırmanızda fayda olacaktır.

Mühendislik fakülteleri insanlar tarafından her ne kadar zor olarak gözükse de içine girdiğinizde ve işinizi severek yaptığınızda ne kadar güzel bir meslek seçimi yaptığınızı görebileceksiniz.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • yazılımın önemi nedir
  • pamukkale üniversitesi bilgisayar programcılığı taban puanları
  • paü bilgisayar programcılığı ders programı
  • programlamanın önemi
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Ediz -
2018-04-23 09:59:02

Gelişimi acısında çok önemli tabi iyi yönde kullanılır ise. Ayrıca kazanç sağlamak içinde geliştirme yapabilir ve güzel paralar kazanabilirsiniz.

@Muzaffer -
2018-03-14 13:20:44

Keşke lisede daha sağlıklı ve detaylı gösterilse . Sonrasında ilerleyen dönemlerde bilgisi kardeşlerimiz sektore atılarak Bizim ülkümez adına güzel projelere imza atsalar . Birazda kişiyi bağlıda kendini geliştirme araştırması ve çok çalışması gerekiyor.

@Mehmet -
2018-03-07 20:34:04

HTML ve CSS derslerine yakında başlamayı planlıyorum. Kendime uygun web siteleri tasarlayabilmek en büyük hayallerim arasında yer almakta.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.