İnstagram Birden Fazla Fotoğraf & Video Yükleme ve Paylaşma

İnstagram hesabınızda artık bir seferde sadece bir fotoğraf yada video yükleme ve paylaşma devri artık sona erdi. İnstagram ile birden fazla fotoğraf ve videoyu aynı anda yükleyerek arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli. Bir seferde 10 adet fotoğraf yada video yüklemesi yaparak arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

İnstagram Aynı Anda Birden Fazla Paylaşım Nasıl Yapılır ?

  1. Ana sayada ekranın altında bulunan simgesine basınız.
  2. Eklemek istediğiniz ilk görüntüyü seçiniz.
  3. Resmin sağ kısmında bulunan Birden fazla seçim butonuna tıklayınız.
  4. Eklemek istediğiniz görüntülere dokunun ve onları seçin. Eğer bir görüntüyü yüklemekten vazgeçtiyseniz o görüntüye tekrardan dokunun ve böylece o görüntü seçili olmayacak, yüklenmeyecektir.
  5. Eğer resimlerin sırasını değiştirmek isterseniz, sırasını değiştirmek istediğiniz resim üzerine basılı tutarak kaydırıp istediğiniz ıraya gelmesini sağlayabilirsiniz.
  6. Sonra bildiğimiz ileri ye tıklayınız. Bu aşamada istediğiniz resmi düzenlemek için onu bir kez seçiniz ve düzenleyin. Eğer bütün fotoğrafları bir seferde düzenlemek ve hepsine aynı efekti vermek istiyorsanız hiçbirini seçmeden düzenlemeye başlayınız böylece düzenlemeler bütün resimlere uygulanacaktır.
  7. Bitti ye dokunun ve böylece istediğiniz resimleri düzenleyiniz.
  8. Düzenleme işlemi bittikten sonra tekrar ileri ye tıklayınız. Bir başlık giriniz. Dikkat edilmesi gereken nokta, girilen başlık bütün resimler için aynı olacaktır. Yani çok resim için bir başlık olacaktır. Şu an için sıkıcı olan noktasıda sanıyoruz bu.
  9. İşleriniz bittiği zaman klasik olarak Paylaş a tıklayınız. Arkadaşlarınız bu aşamada yukarıdaki resimde olduğu gibi resmin üzerinde birden fazla paylaşım anlamına gelen üst üste şeffaf beyaz kutu görecektir. Bu şekilde arkadaşlarınız bunun çoklu resim olduğunu anlayacaktır, ve arkadaşlarınız bu resme tıkladığı zaman fotoğraflarınızın hepsi açılacaktır.
  10. Fotoğrafları görmek için dokunmanız ve hızlı şekilde kaydırmanız gereklidir.

Bu şekilde instagram hesabınızdan birden fazla mesela 10 adet resim yada video yüklemesi yapabilirsiniz. Bu sayede her görüntü için tek tek yükle, düzenle, paylaş durumlarını yapmanıza gerek kalmıyor. Zamandan tasarruf ediyoruz. Tabiki bunun birden fazla olduğunu arkadaşlarınızın bilmesi gerekiyor, yoksa bu yüklemenizin birden fazla, multi share olduğunu anlamayacaklardır. Anlamadıkları için, sadece ilk görüntüye bakacak ve hızlıca yana kaydırmayacak ve diğer görüntüleri görmeyecekler.2 yorum
@Burak Can - 2018-04-01 21:50:25

İnstagrama birden fazla fotoğraf atmak istiyorsanız bunları sırayla atmak takipçileriniz tarafından pek hoş karşılanmayacaktır. Onların ana sayfalarını işgal etmiş olacaksınız. Bunun yerine albüm şeklinde atmak daha iyi.


@dermir dermiri keser - 2018-02-24 13:14:24

Yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler.www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

İnstagrama birden fazla fotoğraf atmak istiyorsanız bunları sırayla atmak takipçileriniz tarafından pek hoş karşılanmayacaktır. Onların ana sayfalarını işgal etmiş olacaksınız. Bunun yerine albüm şeklinde atmak daha iyi.

Yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler.