menü resmi

İngilizce Öğretmeni Maaşları

İngilizce Öğretmeni Maaşları

Öğrencilerin ikinci bir dil öğrenmesi için hizmet vermekte olan İngilizce öğretmenleri, dil sorununa çözüm getirmekte olan meslek grubudur. Öğrencilerin kendilerini geliştirerek daha iyi şartlarda eğitim hayatları sürdürmelerini amaçlar. Günümüzde çok önemli bir yere sahip olan İngilizce dili zorunlu ders olarak tutulmaktadır.

İlköğretim dördüncü sınıftan başlamak üzere, her sınıfta bu dersin görülmesi söz konusudur. Eğitim hayatı boyunca eğitim seviyesine göre bu derslere devam edilmesi kararlaştırılmıştır. İngilizce öğretmenleride devlet veya özel okullar aracılığıyla bu hizmeti sürdürür.

Hayat boyunca en büyük ihtiyaçlardan biri olan İngilizce dilinin öğretilmesini sağlayan İngilizce öğretmenliği mesleği, günümüzün en revaçta olan meslek çeşitlerinden biri olarak biliniyor. Özellikle her alanda bu kişilere ihtiyaç duyulduğu bilindiğinden, mesleğe olan ilgi artarak devam ediyor.

ingilizce öğretmeni maaşları

Ne Kadar Maaş Alırlar?

İngilizce öğretmenleri 2017 yılında net olarak 3.200 TL maaş alıyor. Yıllara bağlı olarak değişimlere göz attığımızda ise zam oranlarının memnun edici düzeyde olduğunu görüyoruz. 2016 yılında 2.850 TL olan İngilizce öğretmeni maaşları, 2015 yılında 2.590 TL olarak belirlenmiş durumdaydı. Bu bilgiler ciddiye alındığında ise her yıl 300-400 TL seviyesinde bir maaş artışı yaşadığını belirtmek doğru olur.

2016-2017 İngilizce öğretmen maaşları bu şekilde olurken, haftalık 30 saat derse giren öğretmenlerin maaşa ek olarak ders ücreti aldığını da belirtmek gerekir. Bunun yanında öğretmenler yetiştirme kurslarında bir kurs açarak ders başına 22 TL kazanarakta bu şekilde gelirlerini katlayabilirler.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • ingilizce öğretmeni maaşları 2018
  • yeni başlayan ingilizce öğretmeni maaşı
  • ingilizce öğretmeni maaşları özel okul
  • yabancı ingilizce öğretmeni maaşları
  • ingilizce öğretmeni ne kadar kazanır
  • anaokulu ingilizce öğretmeni maaşları
  • ingilizce öğretmen maaşı ek ders dahil
  • matematik öğretmen maaşı
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Altay İlkay -
2018-03-18 21:12:28

Öğretmenlikte sanırım en iyi iş imkanları sunan ingilizce öğretmenliğidir, okulun yanısıra farklı işler de yapabilir.

@Hasan -
2018-03-16 15:46:28

Yabancı dil öğretmenliği ülkemizde maaş tutarları olarak çok iyi birden fazla konumda iş imkanları mevcut. Bu yuzden devlet kanadında maaş tutarları çok iyi durumdadır. Seçimlerde kararsız kalan arkadaslara tavsiyem yabancı dil seçmeleridir.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.