menü resmi

İçli Köfte Tarifi – İçli Köfte Nasıl Yapılır ?

icli-kofe-tarifiHmmm.. Ne zaman adını duysak ağzımızın suyunu akıtıyor bu gıda. Hele hele birde bizim evde yapıldıysa işin yoksa mutfağa git gel. Gece yatağa girmeden önce “Yok yemeyim, gece gece rahatsız eder” dedikten yaklaşık 5 dakika sonra hemen mutfakta kendimi içli köfte yerken buluruz.

İçli köfte yapmak aslında kadınlarımız,annelerimiz için çok marifet gerektiren bir yemek türüdür. Nedendir bilmiyoruz fakat her içli köfte aynı tadı vermiyor. Çünkü herkes içeriğine kendi kültürü ve yaşadığı şehrin damak tadına göre eklemeler yapıyor.

Hatta bazı şehirlerde içli köftenin içeriği, tadı ve şeklide farklıdır. Bazıları elips şekline benzer bazılarıda üstten basılmış dünya şeklinde içli köfte yapmaktadır.

Ama ne olursa olsun tadı güzel olsun sonuçta kimse içli köfteleri güzellik yarışmasına sokmuyor. Hani insanlar için “İçi güzel olsun” derler, siz bu lafın nereden geldiğini sanıyordunuz 🙂

Neyse şaka bir yana bazı genç kızlarımız, yeni evli kızlarımız içli köfte yapmayı bir marifet gördükleri için bunu öğrenmeyi istiyor.

Şimdi sizlere görsel olarak videoda güzel bir içli köftenin nasıl yapıldığını anlatalım.

Aşağıdaki videoya tıklarak içli köftenin nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

İyi syrler efendim, Afiyet olsun şimdiden.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • kolay içli köfte tarifi
  • içli köfte tarifi nefis yemek tarifleri
  • garantili içli köfte tarifi
  • içli köfte tarifi oktay usta
  • içli köfte tarifi resimli anlatım
  • haşlama içli köfte tarifi
  • içli köfte tarifi antep usulü
  • patatesli içli köfte tarifi
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Ayhan -
2018-03-18 10:38:04

Harika bir lezzet yemediyseniz bence bir gün gidip yemelisiniz. Yalnız marketlerde satılanlar ve restoranlar haricinde satılan yerlerden yemeyin tavsiye etmem. Hazır olması sebebi ile tadı tuzu olmuyor ve begenmiyorsunuz . Restoranlarda lokantalardakiler daha lezzetli hazır olmaması sebebi ile daha guzel oluyor.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.