HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ

HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ

Hukuk büro yönetimi ve sekreterliği bir ön lisans programıdır. Yani bu bölüme sahip üniversitelerde 2 yıllık bir eğitim görerek, almış olduğunuz dersleri başarı ile tamamlamanız durumunda diploma sahibi olabilir ve mesleğinizi icra etmeye başlayabilirsiniz. Bu bölüm mezunu kişilerin aslında iş imkanları tahmin edilenden çok daha fazladır. İş imkanları ve yoğunluğu ise tamamen çalışılan iş yeri yani büro ile ve bu büronun iş yoğunluğu ile alakalıdır.

Hukuk büro yönetimi ve sekreterliği bölümü adliye teşkilatı, barolar, avukatlık büroları, danışmanlık hizmeti veren hukuk büroları ile hukuk müşavirlikleri gibi kuruluşların yazılarını yazarak bu konudaki kayıtlarını tutan elemanları yetiştirmek amacı ile ülke çapında belirli üniversitelerde kurulmuş olan üniversite bölümüdür. Peki, bu bölümden mezun olan kişiler tam anlamı ile ne işle meşgul olurlar? Dilerseniz bunu beraber inceleyelim..

HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ Ne iş Yapar

  • Ofiste kurulu bulunan telefon, faks gibi araçları kullanarak müşteriler ile iletişim kurarak randevuları düzenler.
  • Avukatlık bürosuna gelen müvekkillerin ziyaret saatlerini ayarlayarak avukatlar ile en verimli şekilde görüşmelerini sağlar.
  • Avukatın hazırlamış olduğu dava dilekçesini usulüne uygun bir şekilde daktilo ederek adliyeye ulaştırır.
  • Duruşma ile ilgili evrakları toplayarak bir dosya oluşturur.
  • Duruşma günlerini kaydederek avukata gerekli tüm bilgileri hatırlatır.
  • İş ile ilgili gerekli durumlar olması halinde şehirler arası seyahatler yapabilir.
  • Çalıştığı mekanın her zaman düzenli olması için gerekli düzenlemeleri yapar, gelen müvekkiller için en güzel görünümün oluşması için elinden geleni yapar.
  • Makbuz hazırlar ve gerekli kişilere ve yerlere imzalatır.
  • Tapuda gerekli şeyleri inceler ve belgelerin çıktısını alır.

HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ Maaşları Ne Kadar

Bu bölümden mezun olan kişilerin maaşları çalıştıkları yerlere göre değişkenlik göstermekte iken ortalama olarak 2500 TL ücret ile çalıştıkları görülmektedir. Dilenirse özel şirketlerde çalışılabileceği gibi devlet kurumları da tercih edilebilir. Ön lisans programında ise görülen dersler hukuk alanı ile ilgili dersler olacağı gibi büro yönetimi, bilgisayar, halkla ilişkiler, ekonomi gibi alan derslerinin de öğrenciler tarafından alındığı görülmektedir. Ayrıca daktilo bilgisinin yüksek olması amaçlanarak bu alanda yoğun olarak derslerin verildiği bilinmektedir.

Önerilen Paylaşım 1:HUKUK MUHAKEMELERİ KANUNU

Önerilen Paylaşım 2:HUKUK ALANINDA YAPILAN İNKILÂPLAR

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

2 Yorum(lar)

  1. HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ maaşları gayet iyiymiş. HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ işini yapmak gerçekten zevkli olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Büro yönetimi maaşları biraz az gibi geldi bana.

HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ maaşları gayet iyiymiş. HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ işini yapmak gerçekten zevkli olabilir.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer