HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ

HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ

Hukuk büro yönetimi ve sekreterliği bir ön lisans programıdır. Yani bu bölüme sahip üniversitelerde 2 yıllık bir eğitim görerek, almış olduğunuz dersleri başarı ile tamamlamanız durumunda diploma sahibi olabilir ve mesleğinizi icra etmeye başlayabilirsiniz. Bu bölüm mezunu kişilerin aslında iş imkanları tahmin edilenden çok daha fazladır. İş imkanları ve yoğunluğu ise tamamen çalışılan iş yeri yani büro ile ve bu büronun iş yoğunluğu ile alakalıdır.

Hukuk büro yönetimi ve sekreterliği bölümü adliye teşkilatı, barolar, avukatlık büroları, danışmanlık hizmeti veren hukuk büroları ile hukuk müşavirlikleri gibi kuruluşların yazılarını yazarak bu konudaki kayıtlarını tutan elemanları yetiştirmek amacı ile ülke çapında belirli üniversitelerde kurulmuş olan üniversite bölümüdür. Peki, bu bölümden mezun olan kişiler tam anlamı ile ne işle meşgul olurlar? Dilerseniz bunu beraber inceleyelim..

HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ Ne iş Yapar

HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ Maaşları Ne Kadar

Bu bölümden mezun olan kişilerin maaşları çalıştıkları yerlere göre değişkenlik göstermekte iken ortalama olarak 2500 TL ücret ile çalıştıkları görülmektedir. Dilenirse özel şirketlerde çalışılabileceği gibi devlet kurumları da tercih edilebilir. Ön lisans programında ise görülen dersler hukuk alanı ile ilgili dersler olacağı gibi büro yönetimi, bilgisayar, halkla ilişkiler, ekonomi gibi alan derslerinin de öğrenciler tarafından alındığı görülmektedir. Ayrıca daktilo bilgisinin yüksek olması amaçlanarak bu alanda yoğun olarak derslerin verildiği bilinmektedir.2 yorum
@Nagihan91 - 2018-02-21 15:13:32

Büro yönetimi maaşları biraz az gibi geldi bana.


@aleyna tilki - 2017-08-19 15:46:44

HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ maaşları gayet iyiymiş. HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ işini yapmak gerçekten zevkli olabilir.www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Büro yönetimi maaşları biraz az gibi geldi bana.

HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ maaşları gayet iyiymiş. HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ işini yapmak gerçekten zevkli olabilir.