Hosteslik Hakkında Bigiler, Hosteslik İş İmkanları Nelerdir ?

Hosteslik Hakkında Bigiler? Hosteslik İş İmkanları Nelerdir?hosteslik

Zaman zaman yurtdışı seyahatleri için, zaman zaman da ülke içerisinde uzak olan şehirlere ulaşabilmek için büyük bir kısmımız en az bir kere de olsa uçakları kullanmışızdır.

Uçaklarda bizimle birinci dereceden iletişim içinde olan ve yaşadığımız problemlere en kısa sürede çözüm üreten kişiler hostestlerdir.

Uçak içerisinde pilot ve muavinin sağ kolu olarak betimlenen hostesler, aynı zamanda yiyecek ve içecek servislerini de yapan kişilerdir.

Hosteslik Mesleği

Uçağa ilk biniş esnasında kemer bağlama ile ilgili yolculara talimat veren hostesler, yolculuk tamamlanana kadar yolcular ile sürekli iletişim halinde olurlar.

Diğer meslek türlerine göre çok daha yaratıcı ve etkileyici bir meslek olan hosteslik, genellikle bayanlar tarafından tercih edilmekte.

Toplum içinde saygı gören ve iş gereğince pek çok farklı ülkeyi ziyaret etme şansı yakalayan hostesler de yaptıkları işten ve aldıkları ücretten gayet memnun. Birçok ülkeyi görebilme farklı insanları ve medeniyetleri tanıma fırsatları işlerinin onlara sunduğu güzelliklerdir.

Üniversitede2 veya 4 yıllık uçuş ve destek eğitimi gören hostesler, eğitimlerinden sonra çalışacakları firma tarafından teste tabii tutularak başarılı bulundukları taktirde işe alınırlar ve çalışmaya başlarlar.1 Yorum
@İlayda - 2018-04-25 14:27:31

Hosteslik mesleği herkesin hayallerini süsleyen bir meslektir. Dünyayı geziyorsunuz ve para kazanıyorsunuz gibi gözüküyor ama pek öyle sayılmaz. Saatlerce uçuş, yorgunluk kişiyi oldukça yıpratıyor.www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Hosteslik mesleği herkesin hayallerini süsleyen bir meslektir. Dünyayı geziyorsunuz ve para kazanıyorsunuz gibi gözüküyor ama pek öyle sayılmaz. Saatlerce uçuş, yorgunluk kişiyi oldukça yıpratıyor.