Her Yasak günah mı?

yasak günahHer Yasak Günah mı?

Her yasak günah mı? Günümüzde her yasağın günah olmadığı gibi her günahında yasak olmadığı kaçınılmaz bir gerçektir. Yaratıcımız Allah( c.c ) bizlerin yapmamamızgereken davranışların, günah olduğunu belirtmiştir. Zaman zaman uymasak ta, bu günahları yapsak da bizim için zararlı olduğunu görüyoruz. Allah( c.c ) bizi, bizden daha çok önemsiyor ve tövbelerimizin samimiyetiyle bizleri affediyor. Peki, bizim günah dediğimiz unsurları yapmamalıyız ama yapmamamızdaki sebep nedir? Diye hiç düşündünüz mü? Yapmamalıyız çünkü bizlere birçok zararı olan unsurlardır.

Ayrıca yaratıcımız bizlerin zarar görmemesi için bu günahlar bir uyarıdır. Kullarını önemsediği için böyle bir uyarıda bulunmuştur. Günümüzde de görülüyor ki her yasak günah değil, ama zamanla biz insanların fark ettikleri de artış gösteriyor. Eğer, Kur’an-ı Kerim ‘i iyi bilseydik ve hayatımızda uygulasaydık bunları sonradan fark etmek zorunda kalmazdık değil mi?

Ayrıca bizim araştırıp, çırpınarak yol bulmaya çalıştığımız her şey zaten Kuranı Kerimde bulunmaktadır. Yeter ki okuyup, anlamaya çalışalım. Şimdi soruyorum size, bizim için günah olan unsurların, aynı zamanda yasak olmaması ne kadar doğru? Bana göre bu hiç doğru değildir. Ama böyle devam etmesi de hatalarımızın farkına varmamızı sağlıyor. Nasıl mı? Size açıklayacağım tek maddede cevabı bulacaksınız.

Felsefi düşünmek; Biz insanlar yıllardır kendimizi sorguluyoruz. “Ben kimim” diye değil mi? Peki, bunun cevabı Kur’an-ı Kerim ‘de yok mu? Tabi ki var. Ama biz arıyoruz ve bulduktan sonra teslim oluyoruz. En acı olanı ise hiç okumadan arayışa girmektir.

Aradığımız her şeyin cevabı zaten kutsal kitabımız olan Kuranı Kerimde bulunmaktadır. Çoğu filozof bunun için aratışlarından sonra Müslüman olmuştur. Çünkü felsefenin sorularının bittiği noktada gerçeği görürsünüz. Peki, gelelim asıl soruna, her günah yasak değil, bu hiç iç acıcıda değil, ana hatalarımızı görmemizi sağlıyor. Nasıl mı? Nedensiz, aramadan, sormadan ve teslimiyetimizi göstermediğimizden kaynaklanıyor. Bu yüzden suçluyuz. Cezamız da pişmanlıktır.

Bu yüzden hayatınızı kendiniz yönetin! Ama bir kez olsun yönetime başlarken doğru olan yolu seçerek başlayın! İnanın ki pişman olmayacaksınız. Her yasak günah değil, ama her günah yasaktır. Bunun bilinci kaybederseniz eğer, aradıklarınızı doğru yerde aramış olmayacaksınızdır. Bu yüzden de bulmanız zaman alacak ve bulduktan sonra büyük pişmanlığa kapılacaksınız.

 

 

 Yorum yok

www.gencturkhaber.com - ANASAYFA