Hemşirelik Mesleği, Hemşirelik İş İmkanları Nelerdir ?

Hemşirelik nedir? Hemşirelik iş imkanları nelerdir? Hemşireler ne iş yapar?

Gündelik hayatımızda en çok yaşadığımız sorunların büyük bir kısmının temelinde sağlık sorunları yatıyor.

Sağlık denildiği zaman da akla ilk gelen konum olan hastaneler, hem doktor hem de hemşire kadrosu ile tam teşekküllü bir şekilde vatandaşlarına hizmet vermek adına çalışmalarına devam ediyor.

Özellikle doktorlar, gün içerisinde pek çok hastayı ziyaret ettikleri için zaman zaman gelen hastaların bir kısmına da yetişemez hale geliyor.

hemsirelik nasıl

İşte bu yüzden de işleri rahatlatmak ve daha fazla hastayı muayene etmek için doktorların sağ kolu olan hemşireler görev yapıyor.

Hemşire İş İmkanları

Günümüze kadar sağlık meslek liseleri ve üniversite tıp bölümlerinden seçilenhemşireler,hemşire olabilmek için lisede2 yıl staja tabii tutuluyor.

Bu staj süresinde çeşitli temel eğitimlerden geçen hemşireler, eğitimin tamamlanmasıyla birlikte de ameliyatlara girerek doktorların asistanı olmaya başlıyor.

Ameliyatlarda genellikle doktora lazım olan aletlerin tedariğinden sorumlu olan hemşireler, ameliyat zamanları dışında da iğne yapma, hastalara ilk müdahalede bulunma ve hastayı yönlendirme gibi işler yapıyor.

Sağlık meslek lisesi mezunu olan herkes, KPSS sınavını geçtikten sonra kesin ihtimalle atanarak iş hayatlarına başlar.

Son zamanlarda hemşirelik gerçekten ilgi duyulan ve sevilerek yapılan bir meslek haline gelmiştir. Bunun en büyük nedeniz kim ne derse desin, Hastahanelerde yapılan devrimler sonucunda olmasıdır. Hastahanelerin iyileştirilmesi sonucu kaliteli elemanlar yetişmeye başlamış ve insanlarda hemşirelik mesleğine karşı bir istek oluşmuştur. Eski zamanlarda çalışmış olan hemşirelerimize bakarsanız pek memnun değiller ve şimdiki hemşiler hakkında “Şimdikiler keyif sürüyor, bizim zamanımızda şu yoktu, bu yoktu..” benzeri cümleleri duyabilirsiniz.1 Yorum
@Binnaz - 2018-04-25 14:29:23

3 yıldır özel bir hastanede hemşire olarak çalışıyorum. İyi ki bu mesleği yapıyorum diyorum. Devlette çalıştığım sürede hiç memnun kalmamıştım. Özelde işim daha iyi ve daha rahat.www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

3 yıldır özel bir hastanede hemşire olarak çalışıyorum. İyi ki bu mesleği yapıyorum diyorum. Devlette çalıştığım sürede hiç memnun kalmamıştım. Özelde işim daha iyi ve daha rahat.