Hayal Dünyasının Çocuklara Etkisi

Her çocuk yeni bir fidan gibidir. Yetiştirilmesi zor ama bir o kadar da güzeldir. Kendinizi o çocuğun yerine koyup, düşüncelerinizi tartmanız gerekiyor. Peki bunu nasıl mı yapmalıyız? Hayatımızdaki değişimleri gözlemleyerek ve daha sonra geldiğiniz noktadaki en önemli unsurun hayal kurmanız olduğunu göreceksiniz.hayal-dunyasi

Peki hayal kurmaktaki fayda nedir? diye soracak olursanız. Cevabım şudur; Bırakın çocukları, hayal kurmada, her bir bireyin yetişkinlerin dahi hayalleri için yaşama azmi artar. Sadece bir anlığına hayattan hiçbir şey beklemeden, hiçbir şey düşünmeden, yaşamayı deneyin. İşte tam o anda ne düşünmeyeceğini düşünürsünüz. Ama mutlaka düşünürsünüz. Bu yüzden hayatlar hayallerin üstüne kuruludur. Bir insan hayatını değiştirmek istiyorsa, önce hayallerini değiştirmelidir.

En başta da söylediğim gibi, çocuklar bir fidana benzer. Gelin deneyini yapalım. İki tane fidan aldığınızı düşünün birine güzel sözler söyleyin, diğerine kötü sözler söyleyin. Eminim güzel konuştuğunuz fidan büyür çiçek acar. Ama diğeri ölür dimi ? Benim demek istediğimde tam olarak buydu.

  • Neden her çocuğun büyüttüğü hayaller aynı değil?
  • Neden her çocuk aynı mesleği düşlemiyor?
  • Her çocuk neden farklı?

Çünkü; hayaller farklı, yetiştiren aileler farklı, söylenen sözler farklı ve o hayallere iten kişiler, o çocukları yetiştiren ailelerdir. Bu yüzden hayal kurma yeteneği ailenin çocuğuna verebileceği en güzel düşsel vitamindir.

Bu paylaşım bir üyemiz tarafından bizlere gönderilmiştir..

Önerilen Paylaşım 1:Yeşil ishal ve sebepleri nedir?

Önerilen Paylaşım 2:Aldığım İlaçlar Gebeliğim Sırasında Herhangi Bir Sonuca Neden Olabilir Mi?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer