Hamilelikte ilave vitamin ve mineral almalı mıyım?

Hamilelik dönemi kadınların kendileriyle en çok ilgilendikleri yediklerine içtiklerine en çok dikkat ettikleri dönemdir. Dikkat edilmesi de gerekir ama bu bulduğumuz her ek gıdayı alacağımız anlamına gelmiyor. Vücutta her şeyin fazlası zararlıdır.vitamins

Hamilelik dolayısıyla vücudumuz vitamin ve minerallere daha fazla ihtiyaç duyacaktır ama bu ihtiyaçları daha doğal yollardan karşılamamız gerekir.Vitamin ve mineral fazlası böbreklerinize zarar verir ve hamilelik döneminde vitamin takviyesi dahi olsa tıbbi ilaçlar önerilmez.

Hamilelikte vitamin ve mineral eksikliğimi nasıl giderebilirim?

İlk tercihiniz mineral takviyesi dahi olsa tıbbi ilaçlar olmasın. Ambalajlanmış ve kapsül haline getirilmiş her şey mutlaka bebeğinize zarar verir.

Hamilelikte vitamin ve mineral eksikliği doğal sebze ve meyvelerden karşılanmalıdır. Aksi halde aldığınız ilaçlar sebebiyle böbrek yetmezliği ya da bağışıklık sistemi zayıflığı gibi rahatsızlıklar çekebilirsiniz. Unutmayın detaylı bir kan testi yapılmadan vitamin ve mineral desteği alınmaz

Doktorunuz doğal yollardan karşılayamayacağınız bir vitamin açığınız olmadığı takdirde size vitamin desteği önermeyecektir. Fakat bu sözlerim vitamin takviyesi almaya gerek yoktur şeklinde algılanmamalıdır.

Doktor kontrolünde takviye vitamin ve mineral alınabilir. Hamilelikte vitamin takviyesi tok karna yapılmalıdır.

Tok karna vitaminlerin vücuttaki emilimi daha fazla olacaktır. Hamilelikle 16.hafta da çok önemli bir dönemdir. Bu dönemde rahimdeki kan miktarında artış olur ve buna bağlı olarak kansızlık sıkıntısı çekilmesi çok muhtemeldir.

Bu dönem hamilelikte mineral ve vitamin takviyesi gerekli olabilir.

Önerilen Paylaşım 1:Bebek ölümleri hakkında bilinmesi gerekenler - Bölüm 1

Önerilen Paylaşım 2:Bebeğe nasıl banyo yaptırılır?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

  1. Hamilelik dönemi çok ayrı ve herkesin yaşabileceği bir zaman dilimi değildir. Kişiler çok hassas ve can taşındığı için daha dikkatli olmaktadırlar . Cunku annenin yediği veya yapacağı şeylerde çocuğu etki etme oranları çok yüksekdir. İlaç kullanımı çok az derece olmalıdır ve uzman tavsiyesi alınmadan kullanılmamalıdır. Direk rahimdeki cocuğu sağlığı ve fiziksel gelişimi etkilenmesi olasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hamilelik dönemi çok ayrı ve herkesin yaşabileceği bir zaman dilimi değildir. Kişiler çok hassas ve can taşındığı için daha dikkatli olmaktadırlar . Cunku annenin yediği veya yapacağı şeylerde çocuğu etki etme oranları çok yüksekdir. İlaç kullanımı çok az derece olmalıdır ve uzman tavsiyesi alınmadan kullanılmamalıdır. Direk rahimdeki cocuğu sağlığı ve fiziksel gelişimi etkilenmesi olasıdır.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer