Hamilelikte Aylara Göre Kilo Alımı Ve Dengeli Kilo Alımının Sağlanması

Hamilelikte Aylara Göre Kilo Alımı ve Dengeli Kilo Alımının Sağlanmasıhamilelik_belirtileri

Bir kadının hayatında en özenli davrandığı dönem olan hamilelik döneminde kilo kontrolü bebek ve anne sağlığı açısından önemli olsa da istatistiklerin dışında kalan annelerin de kendi vücutlarına göre doğal süreci yaşadıklarını unutmamak gerekir. Bu yüzden belirtilen ortalamalara uymayan anne adaylarının kendilerini kötü hissetmemesi gerekir.

Hamileliğin İlk Üç Ayında Kilo Alımı:

Bu dönemde bebeğin organ sistemi ve önemli yapıları yeni oluşmuştur ve ilerleyen aylarda bu yapılar gelişecektir. Bu yüzdenhamileliğin ilk üç ayında kilo alımıtoplamda 1 – 2 kilo aralığında görülür. Hatta bazı gebeliklerde mide bulantısı gibi etkiler sebebiyle ilk üç ayda kilo kaybı dahi görülebilir. İki durum da korkulması gerekilmeyen gayet normal durumlardır.

İlk Üç Ay Sonrası Kilo Alımı:

Bebeğin hemen hemen tüm organlarının oluştuğuilk üç ay sonrası kilo alımıhaftada ortalama 500 gram olarak seyreder. Yani hamilelikte ortalama olarak toplamda 14 – 16 kilo arası almak normal olarak kabul edilir. Hamile annelerin kendilerini kilo almamaya zorlamaları ne kadar zararlıysa, sağlıksız besinlerle beslenip sağlıksız kilo artışı yaşamaları da bir o kadar zararlıdır.

Hamilelikte Dengeli Kilo Almak:

Kan şekeri düşme riskine karşı uzun süre aç kalmamaları gereken anne adaylarıhamilelikte dengeli kilo almakiçin özellikle 3. Aydan sonra 3 ara ve 3 ana öğünü mutlaka tüketmelidirler. Bunun yanında haftada en az bir gün omega 3 zengini balık ve haftada en az 3 gün saf protein kaynağı yumurta yemeleri gerekmektedir.

Önerilen Paylaşım 1:Çocuklardaki Yaşam Tarzı En Çok Kimleri Yansıtır?

Önerilen Paylaşım 2:Çocuk inek sütü ile nasıl beslenir?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer