Hamilelikle meydana gelen cilt sorunları

Hamilelikte Cilt Sorunları

Hamilelikte meydana gelen cilt sorunlarının başında hızlı ve fazla kilo alınması sebebiyle karın ve göğüs bölgesinde oluşan çatlaklar gelmektedir.Çatlaklar hızlı kilo alınması sırasında cildin esneyememesi sonucu oluşan görüntüdür. Hamileliğin ilk günlerinden itibaren koruyucu kremler kullanımı çatlak oluşumunun azalmasında yardımcı olacaktır. Koruyucu kremlerin hepsinin ortak özelliği cildi nemlendiren ve esneklik sağlayan maddeleri içermesidir.

Kimyasal maddeler yerine zeytinyağı ve badem yağı ile karın bölgesine ve göğüs uçlarına masaj yapmakta çatlak oluşumunu önlemeye yardımcı olacaktır. Cilt çatlaklarının oluşmaması için su tüketiminize dikkat etmeniz gerekir. Her ne kadar dışarıdan maddelerle cildi nemlendirmeye çalışırsanız çalışın su tüketiminin azaldığı dönemlerde çatlak oluşumlarınız artacaktır.cilt

Hamilelik lekeleri

Birçok anne adayında hamilelik döneminde yüz, boyun ve kollarda çillenmeler açık renkli küçük lekeler ve sivilceler gibi hamilelik lekeleri oluşabilir. Bu lekelerin oluşumunda cilt yapısı önemlidir cildiniz kuru nitelikteyse nemlendirici kullanmaya yağlı bir cilde sahipseniz cildinizi temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Hamilelikte meydana gelen lekeler genellikle geçici niteliktedir lohusalık döneminin bitmesiyle kendiliğinden kaybolmaya başlar bu sebeple genellikle bu lekeleri tedavi etmeye ihtiyaç duyulmaz. Lekelerin çoğalmasına güneş ışınları sebep olur.

Yaz günlerinden sabah saatleri de olsa güneş koruyucu kullanmak lekelerinizin artmasını önleyecektir. Hamilelik ve emzirme döneminde sivilce ilaçları kullanılmaz. Bebek üzerinde bu ilaçların olumsuz etkileri yapılan testlerle kanıtlanmıştır. Oluşan cilt kusurlarınızı kozmetik ürünlerle kapatmaya çalışmak lekelerinizin ve sivilcelerinizin artmasına sebep olabilir. Hamileler için kozmetik kullanımı önerilmez.

Önerilen Paylaşım 1:Gebeliğe hazırlık için kilo almaya ya da kilo vermeye gerek var mı?

Önerilen Paylaşım 2:Nefes yolu ile bulaşan hastalıklar nelerdir?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer