Hamilelik ve doğum boyunca sağlık bakımımı kimler üstlenecek?

Gebelik süreci kadınların hem psikoloji olarak hem de fiziksel olarak oldukça hassas oldukları bir dönemdir. Yalnızca gebelikte değil, gebelik sonrası lohusalık döneminde de annenin bakımı oldukça önemlidir.

Hormonal değişimin yanı sıra fiziksel değişime de uğrayan anne adayları bu süreçte yalnız bırakılmamalıdır. Öncelikle doktorlarının kontrolünde olması gereken hamileler, daha sonra eşleri ve özellikle anneleri tarafından da desteklenmelidirler.hamile-bakim

Anne adayları hamilelik süresince sağlık bakımı konusunda kitap ve dergilerden de yardım alabilirler.

Doğum Süresinde Sağlık Bakımı

Hamilelik süresince düzenli olarak doktor kontrolünde ilerlemesi gereken anne adaylarına 36. Haftadan itibaren 7 gün 24 saat refakat edilmesi gerekmektedir.

Bu refakati daha önceden tecrübeli olan annelerinden almaları hamileleri hem psikolojik olarak hem de bedensel olarak doğuma hazırlayacaktır.

Hastaneye yatıldıktan sonra ise doğum sürecinde sağlık bakımı doktor, ebe ve hemşirelere bırakılmalıdır. Her türlü doğumu gören, her komplikasyona karşı eğitilmiş bu kişiler anne adaylarının hastanedeki en büyük yardımcılarıdır.

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir