Hamilelik belirtileri nelerdir?

Hamile olduğunuzu düşünüyor ve bunu netleştirmek mi istiyorsunuz? Test yaptırmaya daha fırsatınız olmadıysa hamile olup olmadığınıza yardımcı olacak belirtilerden yararlanabilirsiniz. Peki, hamilelik belirtileri nelerdir?

Hamilelik Belirtileri

Hamilelik döneminin başlangıcında en önemli habercilerinizden biri adet gecikmesidir. Kişiden kişiye bu belirtiler her ne kadar farklılık gösterse de bu belirtileri göz önüne almakta fayda vardır. Hamileliğinizi netleştirmenin en kesin yolu kan testi yaptırmaktır. Bu belirtiler sizi test yapmaya yönlendirecek ipuçlarıdır.hamilelik-belirtileri

Hamilelik belirtilerinden biri yorgunluk, halsizlik gibi durumlardır. Metabolizmanız hem bebeğinizin hem sizin gelişiminize yardımcı olmak için hızlanır ve bedeninizi yorgun düşürür.

İkinci bir husus memelerde hassaslık ve büyüme durumudur. Hamilelik sürecinin başlangıcında vücutta hormonal değişiklikler meydana gelir. Bu da hassaslık ve hafif ağrı durumlarına yol açar.

Hamilelik belirtileri arasında mide bulantısı ve kusma en önemli belirtilerdendir. Özellikle sabah yaşanan bulantılar ve önceden rahatsız olmadığınız bir kokunun şimdilerde midenizi bulandırması hamilelik başlangıcınız arasında yer almaktadır.

Hamilelikte Acıkma

Anne adayları hamilelik döneminde iştah artışı yaşamaktadır. Hamile olan bayanlar sürekli aç olduklarını hissederler ve daha önce hiç yemedikleri yiyecekleri dahi aşerirler. Bunların yanı sıra aşırı idrara çıkma, baş dönmesi, hafif vajinal kanama, ruh hali değişiklikleri gibi durumlar da hamile olduğunuzun erken belirtileri arasında yer almaktadır.

Önerilen Paylaşım 1:Gebelik kaybı nedir?

Önerilen Paylaşım 2:Çocukluk çağında obezite.

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer