menü resmi

Hamilelik belirtileri nelerdir?

Hamile olduğunuzu düşünüyor ve bunu netleştirmek mi istiyorsunuz? Test yaptırmaya daha fırsatınız olmadıysa hamile olup olmadığınıza yardımcı olacak belirtilerden yararlanabilirsiniz. Peki, hamilelik belirtileri nelerdir?

Hamilelik Belirtileri

Hamilelik döneminin başlangıcında en önemli habercilerinizden biri adet gecikmesidir. Kişiden kişiye bu belirtiler her ne kadar farklılık gösterse de bu belirtileri göz önüne almakta fayda vardır. Hamileliğinizi netleştirmenin en kesin yolu kan testi yaptırmaktır. Bu belirtiler sizi test yapmaya yönlendirecek ipuçlarıdır.hamilelik-belirtileri

Hamilelik belirtilerinden biri yorgunluk, halsizlik gibi durumlardır. Metabolizmanız hem bebeğinizin hem sizin gelişiminize yardımcı olmak için hızlanır ve bedeninizi yorgun düşürür.

İkinci bir husus memelerde hassaslık ve büyüme durumudur. Hamilelik sürecinin başlangıcında vücutta hormonal değişiklikler meydana gelir. Bu da hassaslık ve hafif ağrı durumlarına yol açar.

Hamilelik belirtileri arasında mide bulantısı ve kusma en önemli belirtilerdendir. Özellikle sabah yaşanan bulantılar ve önceden rahatsız olmadığınız bir kokunun şimdilerde midenizi bulandırması hamilelik başlangıcınız arasında yer almaktadır.

Hamilelikte Acıkma

Anne adayları hamilelik döneminde iştah artışı yaşamaktadır. Hamile olan bayanlar sürekli aç olduklarını hissederler ve daha önce hiç yemedikleri yiyecekleri dahi aşerirler. Bunların yanı sıra aşırı idrara çıkma, baş dönmesi, hafif vajinal kanama, ruh hali değişiklikleri gibi durumlar da hamile olduğunuzun erken belirtileri arasında yer almaktadır.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • hamilelik belirtileri nelerdir ilk hafta
  • hamilelik belirtileri akıntı
  • hamilelik belirtisi ne zaman başlar
  • hamilelik belirtileri kadınlar kulübü
  • erken hamilelik belirtileri
  • hamilelik belirtileri kasık ağrısı
  • en erken hamilelik belirtileri ne zaman ortaya çıkar
  • hamilelik belirtileri öksürük
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.