Gümüşhane’de Yapılacak İş Fikirleri Bitmek bilmeyen ihtiyaçlarımız ile, ve de birçok teknolojik yeniliğin hayatımıza her gün daha fazla girmesi ile birlikte insanların daha iyi şartlarda yaşama isteklerini karşılayacak Gümüşhane’de İş Fikirleri hakkında sizlere değerli bilgiler sunuyoruz. Gümüşhane ilinin kökü miladi tarihlerin öncesi 3500 yıllarına kadar dayanmaktadır. Gümüşhane içerisinde çok eski zamanlarda tarım yapıldığını gösteren belirli izlere rastlanmıştır. Bu izler sayesinde Gümüşhane ilimiz hakkında çeşitli değerli bilgilere ulaşabiliyoruz. Gümüşhane Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan eşsiz güzellikteki şehirlerimizden bir tanesidir. Gümüşhane eski dönemlerde birçok uygarlığın yönetimi altına girmiştir. Kimmerler, Hititler, Asurlar, Bizans, Roma ve Trabzon İmparatorlukları yönetimi bu bölgede ellerine almıştır. Ayrıca Arap, Ermeni ve Türkmen egemenliği altında kısa bir süre kalan Gümüşhane, daha sonralar Osmanlı İmparatorluğunun yönetimine geçmiştir. Günümüze kadar birçok tecrübe ve hikayeler atlatan il içerisinde, kendimiz için yeni iş fırsatları arama isteği doğabilmektedir. Gümüşhane’de İş Fırsatları Günümüzde artık erkek-kadın, genç-yaşlı ayrımı yapılmaksızın herkes üretime ve bütçesine katkı sağlamaya çalışmaktadır. Boşa harcanan zamanlar, birey üzerine hem psikolojik hem de maddi olarak olumsuz etkiler yapabilmektedir. Kadınlarımız açısından Gümüşhane’de yapılacak iş fikirleri arasında ev iş imkanları bulunmaktadır. Kadınlar ev ortamlarında aileleri için kazanç sağlayabilmektedirler. Hem işveren hem de işçi oldukça avantajlı bir durum meydana gelmiştir. Kadınlarımız evlerinde oturarak bebek şekeri, nikah şekeri, örgü ve kolye tasarım işi, mandal montaj işi yapabilmektedirler. Bu sayede işsiz gezen gençlerimiz bu iş olanaklarından fayda sağlayabilirler. Ayrıca kadılarımız dantel örme işi ile uğraşabilirler. İşverenden alacakları işi son teslim tarihinden önce teslim ederek evlerinde rahatça işlerini yapabilirler. Bunların haricinde gelinlik süsleme, davetiye katlama işi, etiket takma işi, perde ruleti paketleme, lavanta paketleme, kalem montaj işleri, sabun üretimi, çocuk bakıcılığı, hayvan bakıcılığı, iplik temizleme ve yemek yapımı gibi hizmetleri sunabilirsiniz. Yapacağınız yemekleri firmalar aracılığı ile dağıtma ve para kazanma imkanına sahip olabilirsiniz. Erkekler İçin İş Olanakları Erkeklerimiz çoğunlukla fiziksel olarak çalışma eğilimindedirler. Bu yüzden evde değil de dışarıda çalışabilecekleri türden Gümüşhane iş fikirleri kovalamaktadırlar. Gümüşhane dağlık bir bölge ve Doğu Karadeniz bölgesinde bulunan küçük bir olması sebebi ile bazı kısıtlamalar yaşatabilmektedir. Ama Kelkit bölgesinde tarım için verimli arazilerin olduğu gerçeğini değiştirmemektedir. Bu alanlar içerisinde hem hayvancılık hem de tarım yapabilme imkanı doğmaktadır. Armut, elma ve ceviz başta olmak üzere sebze ve meyve üretimi yaparak satışı gerçekleştirilebilir.

Hamilelik döneminde hamilelerin mutlaka süt ürünleri ve çerez tüketmeleri gereklidir. Bebeğin ve annenin sağlığı için bu besinler çok önemli. Bebeğin gelişimini olumlu yönde etkiliyor.

Hamilelik zamanında süt ürünleri ve kuruyemiş tüketimi hem kadın açısından hemde bebek açısından çok faydalı oluyor. Çocuğun gelişimi daha sağlıklı oluyor.

Hamilelik döneminde herkes birşey söylüyor herkes birşeyler tavsiye ediyor. Aslında sağlığa zararlı olmayan gebelik döneminde bebeğe zarar vermeyecek gıdalar tuketilmesi gerekmektedir. Şahsen ben sigara içiyordum bıraktım ve genelde vitamin protein olan gıdaları tüketmeyi tercih ettim. Herhangi bir sorun yaşamadım hatta doğum esnasında ve sonrasında çocuğumda herhangi bir sağlık sorunu olmadı. Önemli olaran gebelik döneminde tuketilen gıdalara ve uyku duzenine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Hamile kadınlara bol bol protein içeren gıdalar tüketmeleri önerilmektedir. Bebek anne karnında ilk gelişimini tamamlamaya başladığı için özellikle beyin gelişimi için proteinin çok önemi olduğunu düşünüyorum. Diğer gıdalarında alınması gerekmektedir. İşin aslı herşeyden yeteri kadar tüketirsek sorun olmaz ve hamile kadınların bebekleri de rahat bir gelişme evresine sahip olmuş olur.