Hamile Kaldığıma Dair Nasıl Belirtiler Yaşayabilirim?

Gebelik Belirtileri Hamilelik Belirtileri

Gebe kalındığında vücuttaki hormonal değişim sebebiyle kadınların hassasiyetlerine göre değişen bazı belirtiler ortaya çıkar. Bahsedilecek belirtilerin tümü yaşanabileceği gibi gebelikte hormonal değişim olmasa da gebelik gerçekleşmiş olabilir.hamile-kontrol

Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Planlı da olsa plansız da olsa hamilelik şüphesi duyan kadınlar ilk belirtilerini adetlerinin gecikmesiyle anlarlar. Fakat burada zaman zaman karışıklıklar olabilir. Özellikle adetleri düzensiz ve kısa olan kadınlar embriyonun rahme tutunurken oluşturduğu tutunma kanamasını adet kanmasıyla karıştırıp hamile olmadıklarını düşünebilirler.

Bu semptomdan sonra hCG hormonunun oluşması ve artış göstermesiyle 1. Haftadan itibaren baş dönmeleri, kusmayla sonuçlanabilen mide bulantıları ve aşırı koku hassasiyetleri oluşabilir. 2. Haftadan sonra ise göğüslerde hassasiyet ve şişlik belirtileriyle gebelik belirtileri artmaya başlar. Bunun dışında gebeliğin başlarında kadınlardaki cinsel isteksizlik de gebeliğin bir diğer belirtisidir.

Rahimdeki büyüme sebebiyle idrar torbasına da baskı yapılır ve sık idrara sıkma problemi de baş gösterir.

Bir diğer belirti de iştahsızlık, kokulara karşı aşırı hassasiyet, yemeklere karşı mide bulantısı yaşanmasıdır. Takip edilmesi diğer belirtiler kadar kolay olmasa da vücut ısısındaki yükselme de hamilelik sonrasında görülen bir semptomdur.

Fiziksel görülen tüm bu belirtilerin yanı sıra hamilelerde aşırı hassasiyet, duygularda ani değişimler, ağlama nöbetleri de görülür. Bu belirtiler görülse bile hamileliğin gerçekleştiğine kesin gözüyle bakılmamalıdır. Mutlaka kan testi ya da ev tipi idrar testleriyle hamilelik testi öğrenilmesi gereken bu özel süreç kadınlar için zor olduğu kadar da güzeldir.

Önerilen Paylaşım 1:Doğum Öncesi Kontrolleri Ne Zaman Yapmalıyım?

Önerilen Paylaşım 2:Gebeliğe hazırlık için kilo almaya ya da kilo vermeye gerek var mı?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

  1. hamilelik testi her zaman doğruyu göstermeyebiliyor. En kesin çözüm için hastahanede bir tahlil yaptırmak en doğrusudur. Bazen hamile kaldığını sanan kadınlar hastahanede tahlil yaptırınca birde bakıyor hamile değilmiş ve bütün mutluluklar bütün hazlar çöpe gidiyor. Bunların olmaması için hamile kalındığını hamilelik testi çubuğundan öğrenen kadınlar hemen doktora giderek hamilelik testi tahlilleri yaptırmalıdır. Hamile /gebe kalan insanlar ilk gebelikten sonra zaten hamile kalıp kalmadığını daha kolay şekilde anlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hamilelik testi her zaman doğruyu göstermeyebiliyor. En kesin çözüm için hastahanede bir tahlil yaptırmak en doğrusudur. Bazen hamile kaldığını sanan kadınlar hastahanede tahlil yaptırınca birde bakıyor hamile değilmiş ve bütün mutluluklar bütün hazlar çöpe gidiyor. Bunların olmaması için hamile kalındığını hamilelik testi çubuğundan öğrenen kadınlar hemen doktora giderek hamilelik testi tahlilleri yaptırmalıdır. Hamile /gebe kalan insanlar ilk gebelikten sonra zaten hamile kalıp kalmadığını daha kolay şekilde anlamaktadır.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer