Hamile Bayanlar İçin Giyim Nasıl Olmalıdır?

İlk üç ayda kilo alımı çok az olduğu için yeni kıyafet gereksinimi duymayan gebelerin ilerleyen ayları daha rahat geçirebilmesi için doğru kıyafet ve ayakkabı seçimi yapmaları gerekmektedir.

Gebelikte Ayakkabı Seçimi:

Gebelik öncesi anne yüksek ökçeli ayakkabılara alışın olsa dahi gebelikten sonra yüksek topuklu ayakkabılara veda etmesi gerekmektedir.

Bilinenin aksinegebelikte ayakkabı seçimidüztabanlığı ayakkabılardan yana da kullanılmamalıdır. Gebelikte seçilecek ayakkabılar 2-3 santimetre topuğu aşmayan, mümkünse tabanı ortopedik, yumuşak derili ayakkabılar olmalıdır.

hamile-kiyafet

Gebelikte Kıyafet Seçimi:

Modanın her geçen gün gelişmesiyle gebelik sektöründe de oldukça orijinal kıyafetler görmek mümkün. Her ne kadar güzel görünüyor olsalar da,gebelikte kıyafet seçimiyaparken kıyafetin görünüşünden ziyade üretildiği kumaşa ve yapısına bakılması gerekmektedir.

Gebelikte seçilmesi gereken kıyafetler şöyle sıralanabilir:

Gebelikte tercih edilmemesi gereken kıyafet ise şunlardır:

Gebelikte Moda:

Özellikle çalışma hayatına giren kadınların sosyal çevresi gereği modayı takip etme isteği ve gerekliliği vardır. Buna yönelik de çıkan bol şifon ve krep elbiseler, bol pantolon ve beli hamileliğe uygun lastikli eteklergebelikte modatakip etmek isteyen anne adayları için tercih edilebilir kıyafetlerdir.1 Yorum
@Hamile Kıyafet Seçimi – sizlere öneriler - 2016-12-09 21:43:29

[…] Devamını okumak için TIKLAYINIZ […]www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

[…] Devamını okumak için TIKLAYINIZ […]