menü resmi

Habersiz Kredi Kartı Limitini Arttırmak !

Genellikle; “Kredi kartı limitimi arttırmışlar” yada “Haberim olmadan kredi kart limitim artmış” yada “Banka benden habersiz kredi kartı limitimi arttırmış” gibi cümleler artık bizlere sıradan cümlele gibi geliyor. Neden ? Çünkü bankalar, açgözlü bankalar dur durak bilmiyor her zaman bizleri tuzaklarına çekmek için her türlü yolu deniyorlar. “Zafere giden yolda herşey mübahtır” sözü bankalar için söylenmiştir.

Bankaların Habersizce Kredi Kartı Limitini Arttırması

Bankalar bizlere habersiz kredi kartı gönderiyorlar, yetmiyor sonra yine bizden habersiz kredi kartı limitini arttırıyorlar. Bir nevi onlar yazıyor senaryoyu, biz ise gönlümüz olamamasına rağmen oynuyoruz rolümüzü. Aslında sorunun asıl kaynağı biz insanlarız desek ne dersiniz ? Evet, eğer bizler bilinçli olursak ve birazda hakkımızı ararken birbirimize destek olsak, birazcık ta cesur olsak bankalar bu kadar bizi soyup soğana çevirmezler.kredi-karti-limitini-arttirmislar

Bankaların bizden habersiz kredi kartı limitini arttırmaları eğer gerekli dikkatli olursak ve özen göstererek imzaladığımız sözleşmeleri dikkatlice okursak mümkün olmaz. Fakat bizler henüz birkaç sayfalık sözleşmeyi dahi okumuyoruz. Sonra da ah ah diyip mahkeme mahkeme dolanıyoruz.

Kanuni Durumlar

Kanunen kart çıkaran kuruluşlar, kar sahiplerinin izni olmadan kart limitlerini arttıramazlar. Fakat mevzat hükümleri gereğince, belirlenen kanallar ve yerlerden alınacak genel nitelikli talimatlar ile kart limitleri arttırılabilir. Tabi burada bilmemiz gereken noktalarda birisi habersizce kredi kartı limiti arttıran bankaların bizlere istediğimiz zaman yasal belgeleri bizlere sunmaları gerektiğidir.

Tabi bir bankadan böyle belgeler istersek her türlü bizlere bir çok belge sunacaklardır. Burada bir nevi bankalara karşı bir direniş olduğunu bilmeleri, bizlerin aslında düşünen insanlar olduğumuzu bilmelerini sağlamış oluruz. Eğer bizleri aşağılamalarına izin verirsek ve hep tüketen insanlar olursak ne yaparsak yapalım nafile..

Son olarak bankaların kredi kartı limitlerini izinsiz olarak arttırması durumunda ilgili belgeler(kredi kartı esktre, kredi kart limit blgisi belgesi vb..) gibi belgeler ile ıslak imzamızın olduğu bir dilekçe ile BDDK‘ya başvurmaları durumunda bankanın limit arttırması hakkında ilgili araştırmalar yapılacaktır. Sakın pes etmeyiniz. Haklı olduğunuz zamanlar üşenmeyiniz ve BDDK ya başvurarak hakkınızı arayınız.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.