menü resmi

Günümüzde Yazılımın Gelişimi

Günümüzde Yazılımın Gelişimi

Yazılım dünyada son zamanlarda en büyük gelişmeler yaşandığı bir ara bilim olarak bilinmektedir. Gelişmekte olan teknolojilerin hepsi artık bilgisayar ortamında geliştirilmektedir. Bunun için ise kişilerin yazılım dillerine hakim olması gerekmektedir.

Yazılım diline hakim olmayan kişiler bile gerçekleştirmek istedikleri projeleri belli firmalar ile anlaşarak hayata geçirmek için yazılımcılarla irtibata girmektedirler. Yazılımcılar günümüzde gelişmekte olan teknolojiye o kadar yakından ilgileniyorlar ki gelişmekte olan her şey onların ellerin altından geçmektedir. Şuan evlerimizde kulanmış olduğumuz bütün elektronik devrelerin veya akıllı televizyonlarımızın hepsi yazılım ile kodlanmış sistemlere sahiptirler.

Buda yazılımın hayatımızın her alana girdiğini doğrulayacak niteliktedir. Peki bir yazılımcı olmak olduğundan zor bir durum mudur? Veya yazılımcı olmak için nelerin yapılması gerekiyor? Bu yazımız üzerinde yazılım bölümünü kazanmak ve iyi bir yazılımcı nasıl olunur gibi soruların cevaplarını detaylı olacak şekilde yanıtlamaya çalışacağız.

İyi Bir Yazılımcı Nasıl Olunur?

Öncelikle iyi bir yazılımcı olmanız için kendinizi alanınız üzerinden geliştirmeniz gerekiyor. Günümüzde bilgisayar yazılım dillerini öğrenmek isteyen kullanıcılar yüzlerce farklı kaynağa erişebilmektedirler. Bu kaynaklar sayesinde kolay bir şekilde istemiş oldukları dile hakim olarak kendi istedikleri programları kodlayabilmektedirler.

Peki kendi programını geliştirmek iyi bir yazılımcı olmaya yetiyor mu? Tabi ki de hayır. Günümüzde yazılım ile alakalı kaynaklar her geçen günün ardından giderek artmaktadır. Bu yüzden sahip olmuş olduğunuz kod bilgisini daha da artmanız gerekiyor. önceden edinmiş olduğunuz bilgilerle yetinmeye kalkarsanız yerinizde kalıplaşarak hiçbir şey yapmadan durmak zorunda kalırsınız.

Günümüzde Yazılımın Gelişimi

Bu yüzden durmadan gelişmekte olan yazılım dillerinin hepsini kendinize göre araştırarak konular hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Daha sonrasında kendinize uygun olarak bir CV oluşturarak geleceğin yazılımcı adayı olabilirsiniz.

Neden Yazılım Tercih Edilmelidir?

Yazılım hayatımızın her yerine girdiğinden dolayı artık vazgeçilmez bir noktaya gelmiş bulunmaktadır. Bilgisayar üzerinden geliştirilmiş olan yazılım dilleri sayesinde bilim adamları yazılımcılarla birlikte yapay zeka elde etmiş bulunmaktadırlar.

Yapay zeka son zamanlarda gündemden düşmeyen ve durmadan gelişmekte olan kendini yönetebilen durum haline gelmiştir. Bu insanlar için her ne kadar kolaylık sağlayacak olsa bile yakın zaman içerisinde robotların kendi kendine gelişmesi ve kendilerine komutlar vermesi insan yaşantısının önüne zorluklar çıkaracağı anlamına gelmektedir. Kontrollerden çıkan robotlar istedikleri zamanlarda insanları kendilerine esir alarak insanların üstlerinde yapacakları deneylerin aksine bizim üstümüzde deneyecek noktaya bile gelinebilir.

Yani yazılım her ne kadar iyi olarak görülse de istenildiğinde korkunç şeylerinde ortaya çıkarılabilecek yapıya sahiptir. Eğer insan hayatının daha kolay bir hale gelmesi için çalışmalar yürütülecekse yazılım sizlere en iyi şekilde yardımcı olacak ilk ana madde olarak yer alacaktır. Küçük bir çocuğun bile istemiş olduğu zamanda yazılım ile ilgili kaynaklara ulaşabilmesi oldukça kolay hale gelmiş olduğunun kanıtı haline gelmiştir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • yazılımın tarihsel gelişimi
  • bilişim tarihi ve gelişimi
  • bilişim teknolojilerinin gelişimi
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Elif -
2018-05-01 20:20:17

Günümüzde yazılım sektöründe oldukça bir büyüme söz konusu. Gelecekte dünyayı şekillendirecek mesleklerin başında yazılımcılar geliyor. Bu alanda çalışma koşulları da oldukça iyi.

@Ayşe -
2018-04-30 07:59:18

Artık yazılım sektoru çok ilerlerdi ve ekonomik olarak çok güzel paralar dönüyor. Aklı olan yazılım okusun

@Vildan Ağçal -
2018-03-24 03:43:21

Yazılım artık herşey haline geldi yakın zamanda hayatın her yerinde karşımıza çıkacak aslında şuan bile çok çıkıyor..

@Sadık -
2018-03-19 12:15:17

PHP öğrenmek istedim ama temel HTML, CSS bilgilerine sahip olmadığım için önce bu kısımlara başladım. Tam herşeyi öğrendim derken PHP'nin tamamen matematik ve zeka üzerine kurulu olduğunu gördüm. Bunlar ile beraber İngizlice yoksa olmaz.

@Mazlum -
2018-03-12 08:19:08

Günümüzde yazılımın çok önemli yeri mevcut. Herşey artık sanal ortama aktarılıyor ve sanal ortam üzerinden işlemler yapılıyor. Kişinin sayısal yönü çok iyi olması gerekiyor zaten iyi ise iyi bir programcı olacaktır. Geleceğin sektoru olarak gorunuyor ve geleceği parlak bir meslektir.

@Sezgin -
2018-03-07 20:37:15

İyi bir yazılımcı olabilmek için analitik zekaya ve matematik bilgisine sahip olmak gerekiyor. Ben kendimi yavaştan geliştirmeye başlayarak ideallarime ulaşmaya çalışıyorum

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.