menü resmi

Göz Küçülmesi Nedir Neden Olur

Göz Küçülmesi Neden Olur?

Gözler vücutta bulunan en hassas bölgelerden biridir. En ufak sorunlarda bile gözlerde durumu anlayabilmek oldukça kolaydır. Göz küçülmesi bu bölgede nadir şekilde meydana gelen problemlerden biri olarak karşımıza çıkar. Bazen basit sorunlar yüzünden görülen göz küçülmesi, bazen de ciddi hastalıkların ilk belirtisi olabiliyor.

Bunu anlayabilmek için küçülmenin asıl geliştiğini incelemek gerekiyor. Eğer sadece göz bebeği küçülüyorsa durum sıradan, eğer gözün tamamında küçülmeler görülüyorsa durum ciddi bir olaya işaret edebilir.

göz küçülmesi

Neden Olur?

Göz küçülmesinin nedenleri arasında tiroit, sinir hastalıkları, böbrek hastalıkları gibi durumlar vardır. Genel olarak nörolojik problemlerden ortaya çıkan bu durum, her zaman hastalıktan dolayı meydana gelmeyebilir.

Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gözlerde uzun süreli olarak böyle bir durum meydana geliyorsa, vakit kaybetmeden bir uzmana danışmak gerekiyor. Sorunun çözümüne yönelik muayene ve test taramaları da bu şekilde başlamış olacaktır. Öte yandan kaslara bağlı olarakta bu durum ortaya çıkabilir. Bunun saptamasını yapan göz doktorları, tedaviye sorunun kaynağını öğrendikten sonra başlar.

Bu tarz bir soruna sahip olan çocuklarda buna ek olarak görme bozuklukları meydana gelebilir. Bulanık görmenin son derece yoğun olduğu küçük yaştaki çocuklar için ek tedavi yöntemleri söz konusu olabilir. Her iki gözde meydana gelen görme sorunları, bazen tek gözde görülerek okuma ve yazmayı daha zor bir hale getirecektir.

 

Şimdiden geçmiş olsun. Umarız iyi bir tedavi ile gözleriniz iyileşir.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.