Google ve Facebook’ta Stajyer Olmak İster Misiniz ?

Gelin hep beraber “Facebook” ve “Googlestaj programlarını inceleyelim

İnternet devleri “Google” ve “Facebookstajyerlere çok büyük değer veriyor. “Google” un esas misyonuna bakarsak, dünyadaki tüm bilgileri organize etmek ve tüm bilgileri kamuoyuna iletmektir. Facebook ise dünyayı daha açık ve bağlantılı hale getirmeye çalışıyor.google

Şirketlerin avantajlarını incelediğimizde, her iki şirket kendistajyerlerinin yemek masraflarını kendileri karşılıyor. “Google” ücretsiz android cihazları verirken, “Facebook” ise iPhone ve laptop veriyor. “Google” masaj hizmeti sunuyor stajyerlere. “Google” başlangıç düzeyde spor imkanları sunarken, “Facebook” ise video-oyun günleri düzenliyor.

Google” stajyerlerini dans gruplarına gönderirken, “Facebook” çocuk parası olarak 4000 $ hibe veriyor.

Verdikleri maaş açısından “Google” aylık 6.432 $, “Facebook” ise aylık 6.225 $maaş veriyor. Böylece, bir stajyer yıllık ortalama 76.000 $ gelir elde etmiş oluyor.facebook staj

Google ve Facebook Mülakat Soruları

Ünlü şirketlerin mülakatta sorduğu sorular her zaman insanların ilgisini çekmiştir. “Google” un sorduğu sorular arasında, “San Francisco’ya kaç balon sığar?” veya “Merdivenle bir yere çıkıyorsunuz. Her zaman ya 1 ya da 2 basamak çıkabilirsiniz. Kaç farklı yöntem kullanabilirsiniz? “Gibi ilginç sorular yer almaktadır.

“Facebook” sorularına bakarsak, “Kanalizasiyanların kapağı neden yuvarlaktır?”vb. sorular soruyorlar. Şans kazanmak için yaratıcı cevaplar vermelisiniz. Örneğin mülakat sırasında, “Her şeyde Google kullanıyorum.” ve “Zamanımın çoğunu Facebook’ta geçiriyorum” gibi cümleleri KESİNLİKLE KULLANMAMALISINIZ. Daha çok yaratıcı cevaplara yer vermelisiniz.

Tüm bunları dikkate alarak diyebiliriz ki, bu şirketlerde stajyer olmak için çok yaratıcı ve araştırmacı özelliklerinizin olması önemli şarttır.2 yorum
@Filiz - 2018-04-08 12:16:59

Açıkcası olmaz isterdim ama biraz şans gerekiyor birde para gerektiyorum. Türkiyeden kaç kişi stajyerlik yapmış bir elin parmağını geçmez. Ama gel deseler koşa koşa giderdim :)


@Muhammed - 2018-04-06 22:40:03

Google ve Facebook'un yıllık maaşı çok iyi fakat stajyer alırken sordukları sorular çok ilginçmiş. Şahsen bana “San Francisco’ya kaç balon sığar?” sorusunu sorsalar; "Kaç tane sığdırmak isterseniz." diye cevaplarım :)www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Açıkcası olmaz isterdim ama biraz şans gerekiyor birde para gerektiyorum. Türkiyeden kaç kişi stajyerlik yapmış bir elin parmağını geçmez. Ama gel deseler koşa koşa giderdim :)

Google ve Facebook'un yıllık maaşı çok iyi fakat stajyer alırken sordukları sorular çok ilginçmiş. Şahsen bana “San Francisco’ya kaç balon sığar?” sorusunu sorsalar; "Kaç tane sığdırmak isterseniz." diye cevaplarım :)