Google 2016 En Çok Arananlar

Google 2016 yılında en çok hangi kelimeler arandı ? Hergün Google arama motorunda mliyonlarca belkide milyarlarca arama yapılıyor. Hepimizin bildiği gibi Google arama motorları arasında en güçlü olanı. Türkiye arama motoru olarak genelde Google’ı kullanıyor. Peki sizce Google 2016 aralamalarında en çok hangi kelimeler arandı ?

Google’ı yaptığı açıklamaya göre2016 yılında en fazla aşağıdaki aramalar Türkiye’de yapılmış. Hadi göz atalım..

Google 2016 En çok Aranan Kelimeler

Google En fazla Aranan ilk Üç

  1. Aleyna Tilki
  2. Oya Aydoğan
  3. Mustafa Koç

Bu kişiler 2016 yılında Google’da en fazla aranan kelimelerin başında geliyor.

Yukarıdaki isimlerden sonra sırasıyla aşağıdaki isimler Google’da en fazla aranan isimler oldu.

yukarıdaki isimleri ise ilk üç aramadan sonra Google’da en fazla aranan kelimeler oldu.

Bunların yanısıra diğer kelimelere gelecek olursak. 2016 yılında Google’da en fazla aranan kelimeler aşağıdaki gibiymiş.

Google 2016 yılında en fazla aranan diğer kelimeler,

Belkide kadınların en fazla yaptığı yemek aramaları ise aşağıdaki gibi olmuş.

Google 2016 En fazla Aranan Yemek isimleri,

kelimeleri 2016 yılında Google’da en fazla aranan yemek ile alakalı kelimeler olmuş. Tabi Google’da günde kaç kelime arıyoruz bunun sayısını tam olarak bilmek anlık olarak çok zor olsa gerek. Fakat bu aramalara bakarak insanların ülkemiz hakkında bilgi edinmesi sağlanabilir.

Umarız sevilen ve güzel kelimelerin olduğu, hep yapıcı ve olumlu durumlar ile alakalı kelimeler 2017 yılında Google’da en fazla kelimler olur. Ülkemizin içerisinde bulunduğu döneme bakarsak zaten nasıl aramaların en fazla yapıldığını anlayabiliriz. Genelde TV kanallarında en fazla reyting yapan kişiler yadda olaylar en fazla aranmaya sahip oluyor. Umuyoruz 2017 yılında savaş ve savaşa, ayrımcılığa ve kötü olan herşeyin aranmadığı bir yıl olur.1 Yorum
@Okan - 2018-03-11 01:15:35

Google en çok aranan ünlülerde o yıl hayatını kaybeden ünlüler her zaman listede yer alıyor. İnsanlar ölünce daha çok merak uyandırıyor. Ayrıca listeye baktığımızda 2016'da yıldızı parlayanlar da yer almış.www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Google en çok aranan ünlülerde o yıl hayatını kaybeden ünlüler her zaman listede yer alıyor. İnsanlar ölünce daha çok merak uyandırıyor. Ayrıca listeye baktığımızda 2016'da yıldızı parlayanlar da yer almış.