Daha Küçük Göğüslere Sahip Olmak

Göğüs Küçültmek İçin Egzersizler

Aşırı büyük bir göğüs yapısı başta sağlık problemleri olmak üzere pek çok sorunu ortaya çıkarabilir. Bu şekilde estetik olarak vücuda uyumsuz bir görüntünün ortaya çıkması kaçınılmazdır. Bu nedenle mutlaka göğüs küçültmek adına çalışmalara başlanması gerekir. Düzenli olarak yapılacak egzersizler bu alandan fayda görmenize neden olabilir. Bunlar sayesinde son derece çevik ve şekilli bir vücuda sahip olmak hayal değildir.

Şınav

Şınav hareketi, sadece göğüs bölgesinin değil tüm vücudun şekillenmesine yardımcı oluyor. Özellikle etkileri göğüs ve omuz bölgesinde çok yoğun bir şekilde hissedilebilir. Basitçe yere uzanarak karnınızın üstünde yatmanız gereken bu harekette, parmaklarınızın birbirinden ayrı durmasına gayret göstermelisiniz. Bu sayede iki saniye boyunca göğsünüzü yukarı çekerek, bu hareketi sürekli olarak tekrarlayın. Eğer şınav hareketini bir alışkanlık haline getirirseniz, daha küçük göğüsler ve daha güçlü bir kol yapısına sahip olabilirsiniz.

Yavaş Koşu

Yavaş koşunun faydaları saymakla bitmiyor. Bunun yanında göğüslerde bulunan yağ seviyesinin azaltılması içinde oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkaran bir tekniktir. Eğer düzenli olarak yavaş koşu stilini hayatınızda uygulamaya devam ederseniz, kısa sürede daha ince bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bunun için her gün boyunca yirmi dakikayı koşuya ayırmanız gerekiyor.

Ağırlık Kaldırma

Halterler, göğüs ölçülerinde belirgin şekilde değişikliklerin oluşmasına neden olur. Bunun için ağırlıkların sandalyede oturularak kaldırılması lazımdır. Her iki elinize de dambılları aldıktan sonra, dambılları aşağı ve yukarı hareket ettirmelisiniz. Bu hareketi her gün boyunca 10 kez tekrar etmeniz göğüslerin daha küçük olmasına neden olacaktır.

Hip Shift Hareketi

Bu hareketi yapabilmek için ayakta olmanız gerekiyor. Ellerinizi iki yöne paralel bir şekilde uzatın. Daha sonra avuç içlerinizi birbirine geçirin. Avuç içini sıkı bir şekilde tuttuğunuz sırada işaret parmağını bırakın. Derin bir şekilde nefes alıp kalçayı sağa doğru itin. Daha sonra tekrardan başlama pozisyonuna gelerek bu hareketi yineleyin. Gün için on kez tekrar edeceğiniz bu hareketin faydalarını çok kısa bir süre içinde hissetmeye başlarsınız.

Kolları Kapayıp Açma

Göğüs küçültme egzersizleriarasında oldukça faydalı sonuçlar alacağınız bu egzersiz, oldukça pratik bir şekilde yapılabiliyor. Bu hareketi yapabilmek için yere düz bir şekilde uzanarak, kollarınızı iki yana açın. Kollarınızı bu şekilde açıp kapayarak göğüs bölgesinin sıkılaştırılmasını sağlayın. 15 kere tekrar etmeniz gereken bu hareket, daha şekilli ve küçük göğüslere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Dambıl Hareketleri

Öte yandan dambıl ile yapılan egzersizlerin, göğüs şekillendirmede çok başarılı ve etkili olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu hareketi yapmak için ayakta durarak iki dambılı yukarı kaldırın. Bu şekilde bir sağa bir sola olmak üzere, dambıllarla birlikte sürekli hareket edin. Çalışma kol kaslarının güçlenmesini sağlarken, kol kuvvetinizden daha memnun kalmanızı sağlayacaktır.

Göğüs küçültme ameliyatı içn diğer konumuza bakabilirsiniz: Göğüs Küçültme Ameliyatı

Önerilen Paylaşım 1:Polis Maaşları

Önerilen Paylaşım 2:Göğüs Küçültme Ameliyatı

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


En iyi - En güzel - En ZorKaşıntısı - Kaşıntısı Nasıl geçer