menü resmi

Daha Küçük Göğüslere Sahip Olmak

Göğüs Küçültmek İçin Egzersizler

Aşırı büyük bir göğüs yapısı başta sağlık problemleri olmak üzere pek çok sorunu ortaya çıkarabilir. Bu şekilde estetik olarak vücuda uyumsuz bir görüntünün ortaya çıkması kaçınılmazdır. Bu nedenle mutlaka göğüs küçültmek adına çalışmalara başlanması gerekir. Düzenli olarak yapılacak egzersizler bu alandan fayda görmenize neden olabilir. Bunlar sayesinde son derece çevik ve şekilli bir vücuda sahip olmak hayal değildir.

Şınav

Şınav hareketi, sadece göğüs bölgesinin değil tüm vücudun şekillenmesine yardımcı oluyor. Özellikle etkileri göğüs ve omuz bölgesinde çok yoğun bir şekilde hissedilebilir. Basitçe yere uzanarak karnınızın üstünde yatmanız gereken bu harekette, parmaklarınızın birbirinden ayrı durmasına gayret göstermelisiniz. Bu sayede iki saniye boyunca göğsünüzü yukarı çekerek, bu hareketi sürekli olarak tekrarlayın. Eğer şınav hareketini bir alışkanlık haline getirirseniz, daha küçük göğüsler ve daha güçlü bir kol yapısına sahip olabilirsiniz.

Yavaş Koşu

Yavaş koşunun faydaları saymakla bitmiyor. Bunun yanında göğüslerde bulunan yağ seviyesinin azaltılması içinde oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkaran bir tekniktir. Eğer düzenli olarak yavaş koşu stilini hayatınızda uygulamaya devam ederseniz, kısa sürede daha ince bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bunun için her gün boyunca yirmi dakikayı koşuya ayırmanız gerekiyor.

göğüs küçültmek

Ağırlık Kaldırma

Halterler, göğüs ölçülerinde belirgin şekilde değişikliklerin oluşmasına neden olur. Bunun için ağırlıkların sandalyede oturularak kaldırılması lazımdır. Her iki elinize de dambılları aldıktan sonra, dambılları aşağı ve yukarı hareket ettirmelisiniz. Bu hareketi her gün boyunca 10 kez tekrar etmeniz göğüslerin daha küçük olmasına neden olacaktır.

Hip Shift Hareketi

Bu hareketi yapabilmek için ayakta olmanız gerekiyor. Ellerinizi iki yöne paralel bir şekilde uzatın. Daha sonra avuç içlerinizi birbirine geçirin. Avuç içini sıkı bir şekilde tuttuğunuz sırada işaret parmağını bırakın. Derin bir şekilde nefes alıp kalçayı sağa doğru itin. Daha sonra tekrardan başlama pozisyonuna gelerek bu hareketi yineleyin. Gün için on kez tekrar edeceğiniz bu hareketin faydalarını çok kısa bir süre içinde hissetmeye başlarsınız.

Kolları Kapayıp Açma

Göğüs küçültme egzersizleri arasında oldukça faydalı sonuçlar alacağınız bu egzersiz, oldukça pratik bir şekilde yapılabiliyor. Bu hareketi yapabilmek için yere düz bir şekilde uzanarak, kollarınızı iki yana açın. Kollarınızı bu şekilde açıp kapayarak göğüs bölgesinin sıkılaştırılmasını sağlayın. 15 kere tekrar etmeniz gereken bu hareket, daha şekilli ve küçük göğüslere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Dambıl Hareketleri

Öte yandan dambıl ile yapılan egzersizlerin, göğüs şekillendirmede çok başarılı ve etkili olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu hareketi yapmak için ayakta durarak iki dambılı yukarı kaldırın. Bu şekilde bir sağa bir sola olmak üzere, dambıllarla birlikte sürekli hareket edin. Çalışma kol kaslarının güçlenmesini sağlarken, kol kuvvetinizden daha memnun kalmanızı sağlayacaktır.

Göğüs küçültme ameliyatı içn diğer konumuza bakabilirsiniz: Göğüs Küçültme Ameliyatı

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • göğsü küçük olanlar ne yapmalı
  • küçük göğsün nedenleri
  • gögüslerin yuvarlak olması için
  • göğsün büyümemesinin nedenleri
  • büyük gögüs nasıl küçük gösterilir
  • gögüs sertleştirmek için bitkisel çözüm
  • gögüs yumuşamasının nedenleri
  • küçük gögüs büyürmü
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.