menü resmi

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Göğüs küçültme ameliyatı günümüzün en çok tercih edilen seçenekleri arasında bulunur. Ameliyatın yapılmasındaki amaç, göğüslerin kişiyi rahatsız edecek boyut sorunlarını çözebilmektedir. İki göğüsün arasında bir simetrinin sağlanabilmesi için, her iki göğüse de farklı tekniklerin uygulanması söz konusu olur.

Neden Yapılır?

Göğüslerin fazla büyük olması, günlük hayatın daha sıkıntılı bir şekilde geçmesine neden olmaktadır. Özelikle boyutlardan dolayı çok sık bir şekilde sırt ve boyun ağrıları görülebilir. Bunun yanında fiziksel aktivitelerinde kısıtlanması söz konusu olacaktır. Göğüs küçültme ameliyatı ise tüm bu sorunlara çare bulurken, aynı zamanda sarkmalar içinde oldukça etkili bir yöntemdir.

Göğüs ameliyatının yapılabilmesi için, kişinin sağlık sorunlarının bulunmaması gerekir. Özellikle ciddi iç hastalıklarda bu ameliyatın yapılması mümkün değildir. Bunun yanında cilt hastalıklarına sahip olan kişiler içinde bu teknikler uygun değildir.

göğüs küçültme ameliyatı

Nasıl Uygulanır?

Günümüzde göğüs küçültme adına pek çok tekniğin kullanıldığını belirtmek gerekiyor. Bunlara bağlı olarak son derece hızlı ve etkili sonuçların alınması mümkündür.

İzsiz göğüs küçültme: İzsiz olarak bilinen teknik günümüzün en çok kullanılan yöntemleri arasındadır. Bu yöntemin sadece göğüslerinde sarkma gelişmemiş kişilere yapılabileceğini belirtmek gerekir. Eğer hastanın göğüslerini çok az bir boyutta küçültmeye ihtiyaç duyuyorsa, bu yöntem önerilmektedir.

Meme ucundan yapılan ameliyat: Yine az miktarda toparlanmaya ihtiyacı olanların yönelmesi gereken seçenekler arasındadır. Aynı zamanda meme uçlarında sarkmalar bulunan kişiler içinde doğru bir yöntemdir.

Ters T Tekniği: Ters T şeklinde yapılan bu ameliyat şeklinde oldukça kapsamlı bir ameliyatın yapılması söz konusu olur. Kadınların hayallerindeki göğüs boyutlarına ulaşmasına son derece elverişli olan bu yöntem, aynı zamanda sarkmalarında kontrol edilmesine olanak sağlıyor.

Ağrı Olur mu?

Günümüzde gelişen cerrahi yöntemler ağrılı ameliyatların önüne geçebilecek düzeydedir. Artık aneztesi ve ağrı kesici ilaçlar sayesinde, işlemin çok sorunsuz bir şekilde tamamlanması sağlanmış olur. Tabi ameliyatın hemen sonrasında yanma ve sızı gibi problemler ortaya çıkabilir. Bu sorunlar ufak çaplı olup bir dönem sonra kendiliğinden geçecek şeyler arasındadır.

Ameliyattan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğüs küçültme ameliyatı sonrası, kadınların bazı durumlara dikkat etmesi daha hızlı bir iyileşme evresinin oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle harfiyen adımların uygulanması önerilmektedir. Ameliyattan sonra ilk bir haftalık süreç içinde mutlaka evde istirahat edilmesi gerekir. Bu dönemde herhangi bir ev işi veya spor tarzı etkinliklerden kaçınılması şarttır. Bunun yanında pansumanlarında düzenli olarak yapılması önerilir. Pansuman ve düzenli ilaç kullanımı bu dönemde devamlı olarak kullanılması gereken şeyler arasındadır.

Göğüslerin şeklini alması altı aydan sonra tam olarak görülmeye başlayacaktır. Bu döneme kadar göğüs bölgesinde şişliklerin meydana gelmesi son derece normaldir. Yine aynı zamanlarda kasları zorlayacak aktivitelerden kaçınmak gerekir. Bu durumlarda kanama ve dikişlerin açılması gibi durumlar yaşanabilir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • gögüs küçültmek fiyatları 2018
  • gögüs küçültmek fiyatları 2018 forum
  • gögüs küçültmek fiyatları 2017
  • gögüs estetigi kucultme fiyatı 2017
  • gögüs küçültmek fiyatları 2018 kadınlar kulübü
  • ameliyat sonrası sütyen fiyatları
  • gögüs estetigi ameliyat izi
  • gögüs küçültmek ameliyatsız
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Daha Küçük Göğüslere Sahip Olmak | gencturkhaber.com -
2017-11-18 12:51:48

[…] Göğüs küçültme ameliyatı içn diğer konumuza bakabilirsiniz: Göğüs Küçültme Ameliyatı […]

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.