Gerçekten Başarmak İsteyenlerin Uygulaması Gereken 10 Madde !

Elleriniz hedeflerinize sadık kaldıkça, siz o hedefleri çizeceksiniz kâğıtlara ve bunu bıkmadan yapacaksınız. Yeter ki hedefinize sadık olun! Onun verdiği mutluluğu ve cefayı severek kabul görün! Tıpkı sevda gibi bir defa öğrendin mi bir daha unutmaksızın. Unutmamalısınız ki bu dünyanın altı savaşarak kazanan padişahlarla, üstüde sevişerek kaybeden sultanlarla doludur. Peki, bu padişahlar nasıl kazandı? Kazanmak için padişah mı olmak gerekir? Tabi ki hayır! Padişahlarında tıpkı bizi gibi idealleri vardı. Başardılar çünkü ideallerinin gerekçesi olan emeğin, farkındaydılar.

Her insanın başarmak istediği bazı hedefleri vardır. Ama bu insanların kimisi hedefinin peşinden koşarken, yanlış yollara gidiyor. Kimisi ise hiç mücadele dahi etmiyor ve böylece hedefi, sadece hayal olmakla kalıyor. Peki, neden herkes istediğini başaramıyor? Hiç düşündünüz mü? Başara bilmek için ihtiyacımız olan nedir? İhtiyacımız olan sizler için hazırladığım, on maddedir. O maddeler şunlardır;

1’inci madde: Gerçekten istediğini bilmektir. Eğer gerçekten istemezseniz, daha başlamadan yorulur ve bırakırsınız.

2’nci madde: Hiç kimseye inanmayıp, yalnız kendinize inanmaktır. Çünkü inanmak yolun yarısıdır. İnan ama yalnız kendine inan! Kimseye umut bağlamayıp, o umudu kendinizde aramalısınız.

3’üncü madde: Prensipleriniz olmalıdır. Asla prensiplerinizden, kimseye taviz vermeyin ve sadece önünüzdeki sizi bekleyen ideallinize odaklanmalısınız.

4’üncü madde: Hedefini ihmal edip, ilgisiz bırakmamaktır. Çünkü hedefinizi ihmal ederseniz, gerçekten o hedefin sahibi siz değilsinizdir. Bunun için o hedefe gideceğin yolu, günde en az beş kere düşünmeniz gerekmektedir.

5’inci madde: Sabırlı olmalısınız. Hedefinizin verdiği heyecana kapılıp, düşüncesiz hareket etmemelisiniz. Ayrıca kestirme yollar hep tehlikelidir. Siz her zaman uzun yolu seçip, sabırlı adımlarla ilerlemelisiniz.

6’ncı madde: Tembellikten kurtulmalısınız. Tembellik tanıdığım en kötü arkadaştır. Hedefinize giden yolda, yanınıza tembelliği almayın! Çünkü o yolda yürümenizi engelleyecek ve sizi bekleyen hedefinize asla kavuşturmayacaktır.

7’nci madde: Başarının tadını merak etmelisiniz. Nasıl bir duygu olduğunu merak ederseniz eğer, başarıya daha da yaklaşmış olacaksınız.

8’inci madde: Her kişinin hedefi farklıdır. Dolayısıyla, başarma anlayışı da farklıdır. Sizin hedefinizi kimsenin küçük görmesine izin vermemelisiniz.

9’uncu madde: Kendinizi öz güvenle beslemelisiniz. Öz güven başarımın en iyi arkadaşıdır. Başarıyı ararken ilk ona sorarsanız. Doğru yoldasınız demektir.

10’uncu madde: Bu yolda önünüze çıkan tüm engellerle, savaşacak kadar güçlü olmalısınız. Bu engellerin en büyük düşmanı ise çalışmaktır. Savaşta kullanacağınız en etkili silahınız, çalışkanlık olmalıdır.

Bu maddelerden de anlaşıldığı gibi, başarı değişkendir. Bana göre başarı başkadır. Size göre başka, anlayacağınız başarı özgürdür. Onu kısıtlamak ise imkânsızdır. Herkesin hedefine giden yollarda, başarının anıları saklıdır. Bu anılara sahip çıkmak ise hedefin sahibinin sorumluluğu altındadırYorum yok

www.gencturkhaber.com - ANASAYFA