Gebelikte Yapılabilecek Egzersizler Nelerdir?

Gebeliği daha sağlıklı sürdürmek ve sonlandırmak, daha kolay doğum yapmak, doğum sonrası daha kolay iyileşme sağlamak adınagebelik süreciiçin anne adayları egzersiz rutinlerini oluşturmalıdırlar. Düzgün bir beslenme rutini ve egzersiz rutini sayesinde hem hamilelik süreci hem de doğum sürecini daha kolay atlatabilecek olan anne adayları sanılanın aksine çok ağır egzersizler yapmadan daha kolay doğum yapabilirler.gebelikte-egzersiz-yapmak

Gebelikte Pilates:

Vücutta esnekliği artırmak, doğumu ve doğum sonrası iyileşme sürecini kolaylaştırmak amacıyla yapılabilen bu spor anne adaylarının yorulmadan zinde kalmalarını sağlıyor. Gebeliğe özel pilates merkezlerinde yapılmasını önerdiğimiz bu spor öncesinde anne adayları mutlaka doktorlarıyla görüşmeli ve vücutlarınıngebelikte pilatesyapmaya elverişli olup olmadığını öğrenmeliler.

Gebelikte Egzersiz Süresi:

Spor her dönemde olduğu gibi hamilelik döneminde de sürekli yapılmalıdır. Bir gün yapıp bir hafta spor yapmamak, bir hafta spor yapıp on gün hareket etmemek vücuda yarar sağlamaktan çok zarar verir.

Haftada ortalama 3 – 4 günde bir olarak belirlenebilecek olangebelikte egzersiz süresikilo verme ve yağ yakma odaklı olmamalı, onun yerine kasları esnetme ve geliştirme odaklı olmalıdır.

Bunun yanı sıra gün içinde ortalama 20 – 30 dakika yapılan egzersizler yeterlidir ve aşırı terleme, hızlı soluk alma, bitkinlik gibi belirtiler olduğunda vücut yavaş yavaş soğutularak spor bitirilmelidir. Anne adayları her zamanegzersizlerine beş dakikalık hafif bir ısınma süresi ile başlamalı ve egzersiz bittikten sonra yine en az 5 dakika vücutlarını soğutma hareketleri yapmalıdır.

Önerilen Paylaşım 1:Hamile bir annenin beslenmesi, bakımı ve alacağı tedbirler.

Önerilen Paylaşım 2:Bebeklere ağız, mide bağırsak ile bulaşan hastalıklar nelerdir?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer