Gebelikte kilo kontrolü nasıl olmalıdır?

Hamilelikte Kilo Kontrolü

Sağlıklı bir yaşantı hayatımızın tüm sürecinde çok önemlidir. Bunun için hamilelik döneminde dahi fazla kilo almamaya dikkat ederek bebeğinizin ve kendi sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz.

Hamilelik döneminde kilo kontrolünü sık yaparak kilonuzu kontrol altına alabilir ve ileride doğabilecek sıkıntılara karşı ilk süreçte önlem alabilirsiniz. Hamile bayanlar bu süreçte sağlıklı beslenmek, kilo almamak ve kilo kontrolünü sağlamak için verilen önerileri göz önüne alabilirler.kilo-kontrolu

Bu dönemde dengeli beslenme için az ve sık sık yemek yemeye özen gösterilmesi gereklidir. Hamilelik döneminde en önemli unsur kan şekerini belli bir seviyede tutabilmektir.

Hamilelik döneminde vücudunuzun yeteri oranda vitamin almasını sağlayın. Lif ve mineral yönünden zengin gıdaları tüketmeye önem verin.

Hamilelikte halsiz kalma olağan bir durumdur. İşin içinde bir de kilo kontrolü varsa. Bunun için demir seviyenizi korumanız çok önemlidir.

Besin alırken gün aşırı ıspanak ve demir içeren besinler tüketmeye özen gösterin. Doktor tavsiyesinde folik asit kullanımına da devam edebilirsiniz.

Hamilelikte kilo kontrolü için su tüketimi çok önemlidir. Aynı zamanda erken doğum riski, vücutta yer alan zararlı toksinlerin yok edilmesi, cildin taze kalması için de, size çok yarar sağlayacaktır.

Önerilen Paylaşım 1:Site Taşıma(-Domain Değiştirme)

Önerilen Paylaşım 2:Bebekler mama ile nasıl beslenir?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer