Gebelik kaybı nedir?

Gebelik Kaybı

Gebelik kaybı; anne karnında bebeğin doğmadan gerçekleşmesi olayına denir. Bu olay gebeliğin 20. haftasından önce gerçekleşiyorsa düşük olarak adlandırılır. Gebelik kaybının birçok nedenleri vardır.

Annede herhangi bir hastalık varsa bu durum bebeğin olumsuz yönde etkilenmesine ve ölmesine sebeptir. Bir diğer sebep kromozom sayılarından kaynaklanmaktadır. Kromozom sayıları normalden az veya fazla ise bebeğin dünyaya gelme olasılığı çok düşüktür.gebelik-kaybi

Bu durumda bebek ya ölür ya da down sendromlu olarak doğar.

Anne adayı yaşlı ise bebek hayati risk taşımaktadır. 50’li yaşlardan sonra hamile kalan bir bayanın düşük yapma riski genç yaşta ki bayanlara nazaran çok daha fazladır.

Bu yaşta ki bayanların yaşı ilerledikçe hücre sayısı ölür ve menopoz evresine girerler. Kalan yumurtalar görevlerini yeterince yerine getiremeyince düşük gerçekleşir.

Gebelik kaybı yaşayan kişilerde sık sık kanama durumu, şiddetli kasık ağrıları meydana gelir. Bu gibi durumlarda ilk olarak doktora gidilmelidir.

Aksi takdirde bebek anne karnında ölür veya gebelik kaybı gerçekleşir. Gebelik kaybının oluşmaması için özellikle risk taşıyan anne adaylarının sık sık doktor kontrolüne gitmesi gerekir.

Ne olursa olsun hayata sımsıkı sarılmamız gerektiğini sakın unutmayınız. Yüce olan Allah(c.c) Rabbimiz, bir kapıyı kapatırsa bin kapıyı açar. Sakın ümidinizi kesmeyiniz belki diğer olacak bebekleriniz size bütün acılarınızı unutturacaktır. Belkide bu sizin imtihanınızdır.

Hepinize şimdiden, Sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle 🙂 🙂

Önerilen Paylaşım 1:Çocuklarda görülen kan kanseri(lösemi) nedir?

Önerilen Paylaşım 2:Hamilelik belirtileri nelerdir?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer