Gebe kalmadan önce herhangi bir bulaşıcı hastalığa karşı aşı olmalı mıyım?

Gebelik dönemi oldukça hassas bir süreç olduğu için kadınlar bu süreçte kendilerine ekstra dikkat ederler lakin gebe kalmadan önce de yapılması gereken bazı işlemler vardır. Anneyi etkileyen her olumsuz durumun bebeği de etkilediği düşünülürse anne adayının herhangi birinden bulaşıcı hastalık kapması durumunda, bu durumdan bebek de fazlaca etkilenecektir. Bu sebeplerden dolayıgebelik dönemi aşıelzem bir nitelik taşımaktadır.asi-olmak

Gebelik Öncesi Bulaşıcı Hastalık Aşısı:

Bazı hastalıkların gebelik sırasında anneden bebeğe geçme riski bulunmaktadır. Bu riske karşı uzmanlargebelik öncesi bulaşıcı hastalık aşısıyapılmasını önermektedir. Bulaşıcı hastalık aşıları hamilelik sırasında yapılırsa bebeğe zarar verebileceğinden mutlaka gebelikten en az 28 gün önce yapılması gerekmektedir.

Gebelik öncesi anne adayları doktorlarıyla konuşarak tetanos, kızamık, kabakulak, difteri, kızamıkçık, suçiçeği, tifo gibi bulaşıcı hastalıklardan hangisine karşı önlem almak durumunda olduklarını belirlemeli ve gerekirse hamilelik öncesinde aşı olmalıdırlar.

Gebelik Sırasında Bulaşıcı Hastalık Aşısı:

Kimyasallardan uzak tutulmaya çalışan bebek içingebelik sırasında bulaşıcı hastalık aşısıyapılması bebeğe zarar verebilecek ağırlıkta bir ilaç olarak görülmektedir. Bu yüzden anne adayları hamilelik öncesinde önlemlerini almalıdırlar.

Önerilen Paylaşım 1:Gebelikte cinsel ilişki güvenli midir?

Önerilen Paylaşım 2:Hamilelikte kanama ne anlama gelir?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer