menü resmi

Gebe kalmadan önce herhangi bir bulaşıcı hastalığa karşı aşı olmalı mıyım?

Gebelik dönemi oldukça hassas bir süreç olduğu için kadınlar bu süreçte kendilerine ekstra dikkat ederler lakin gebe kalmadan önce de yapılması gereken bazı işlemler vardır. Anneyi etkileyen her olumsuz durumun bebeği de etkilediği düşünülürse anne adayının herhangi birinden bulaşıcı hastalık kapması durumunda, bu durumdan bebek de fazlaca etkilenecektir. Bu sebeplerden dolayı gebelik dönemi aşı elzem bir nitelik taşımaktadır.asi-olmak

Gebelik Öncesi Bulaşıcı Hastalık Aşısı:

Bazı hastalıkların gebelik sırasında anneden bebeğe geçme riski bulunmaktadır. Bu riske karşı uzmanlar gebelik öncesi bulaşıcı hastalık aşısı yapılmasını önermektedir. Bulaşıcı hastalık aşıları hamilelik sırasında yapılırsa bebeğe zarar verebileceğinden mutlaka gebelikten en az 28 gün önce yapılması gerekmektedir.

Gebelik öncesi anne adayları doktorlarıyla konuşarak tetanos, kızamık, kabakulak, difteri, kızamıkçık, suçiçeği, tifo gibi bulaşıcı hastalıklardan hangisine karşı önlem almak durumunda olduklarını belirlemeli ve gerekirse hamilelik öncesinde aşı olmalıdırlar.

Gebelik Sırasında Bulaşıcı Hastalık Aşısı:

Kimyasallardan uzak tutulmaya çalışan bebek için gebelik sırasında bulaşıcı hastalık aşısı yapılması bebeğe zarar verebilecek ağırlıkta bir ilaç olarak görülmektedir. Bu yüzden anne adayları hamilelik öncesinde önlemlerini almalıdırlar.

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.