menü resmi

Finans Danışmanı Nasıl Olunur?

Finans Danışmanı

Finans danışmanı olan kişiler müşterilerinin yatırımlarından en iyi verimi alabilmeleri için onlara yol gösterici olan kişilerdir. Özellikle bu alanda onları çok büyük risk içeren işlemlere karşı korumakla görevlidirler.Türkiye ve diğer ülkelerdeki finansal danışmanlarının tanımları birbirinden oldukça farklıdır. Genel olarak Türkiye’de çalışmakta olan finansal danışmanlar yapmaları gereken asıl işi yapmaktan biraz uzaktırlar.

İktisat ve ekonomi bölümlerinden mezun olan bu kişiler daha sonra bankaların sigorta şirketlerinde görev alabilirler. Bu kişiler günlerini genel olarak müşteri adaylarıyla birlikte sigorta satışları ve bireysel emeklilik gibi konular hakkında bilgi vererek geçirirler. Aynı zamanda bu tarz işlemlerin satışını üstlenmekte olan kişiler olarak bilinirler. Bunun yanında toplu araçları kullanan kişilerde bulunmaktadır. Bunlar diğer danışmanlardan farklı olmak üzere daha fazla maaş alırlar. Tabi onlar için belirlenen kotayı doldurabilmek için diğerlerinden daha fazla çalıştıklarını belirtmek gerekir.

finans danışmanı nasıl olunur

Meslekte Aranan Özellikler

Ülkemizde gerçek anlamda finansal danışmanlık yapan nadir kişiler vardır. Bunlar ekonomi alanından mezun olduktan hemen sonra yüksek lisans yaparak bu şekilde göreve gelebilirler. Bunun yanında bu mesleği yapmak isteyen kişilerin sayısal dersleri sevmesi ve sosyoloji konularına ilgi duyması beklenir. Bunun yanında okuldan mezun olan kişiler herhangi bir yerde göreve başlayabilmek için herhangi bir sertifika almasına gerek yoktur. İşte asıl önemli olan konu ise finansal danışmanların sahip olduğu bilgi ve deneyimdir. Bu kişiler aslında diğerlerinden farklı olmak üzere daha fazla maaş alarak daha fazla tercih edilen kişiler olmuştur.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • finans danışmanı ne kadar maaş alır
  • nasıl yatırım danışmanı olunur
  • finans danışmanı nedir
  • finans danışman olmak için hangi bölüm okunmalı
  • finansal analist nasıl olunur
  • iyi bir finansçı nasıl olunur
  • finans danışmanlığı ücretleri
  • finans danışmanı iş ilanı
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.