Finans Analistliği Nedir, Finans Analistliği Ne İş Yapar ?

Finans Analistliği Nedir?, Finans Analistliği Ne İş Yapar?

Sadece ülkemizde değil dünya çapında büyük bir önem taşıyan finans, hisse senedleri ve menkul kıymet değerlerinin yükselmesi ile birlikte hayatımızdaki popülerliğini sürdürmeye devam ediyor.

Daha iyi bir gelecek için yatırım yapmak isteyen kişiler ise, uzmanların yatırımlar hakkındaki yorumlarını dinleyerek kendilerine bir yol haritası çiziyor.

İşte öncelikle sektörü ve piyasayı analiz eden, daha sonra analizlerinin sonuçlarını halk ile paylaşan uzmanlar finans analistliği meslek grubuna dahillerdir.

Bundan 10 yıl önce pek yaygın olmayan, ancak medya ve finans sektörünün gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren finans analistleri, çeşitli finans kanalları başta olmak üzere birçok kanalda yayın yaparak sektör hakkındaki düşüncelerini ve geleceğe yönelik tahminlerini paylaşırlar.

finans_analiz

Fİnans Analistliği

Göründüğü gibi basit olmayan ve uzun süreli arayışlar gerektiren finans analistliği, insanlığın geleceğini oluşturan en önemli meslek gruplarından birisidir. Genellikle Bankacılık ve Finans bölümü mezunlarından alınan finans analistleri, maliye ve ekonomi gibi benzer çeşitli alanlardan da sağlanabiliyor.

Zaman zaman bir bankada da çalışma imkanına sahip olan finans analistleri, buralarda da bankanın gelirini arttırmak için çeşitli analiz çalışmaları yaparlar. Yada kendi alanlarına göre bazı alanlarda çok harika işler yapabilirler. Bu tamamen sizin yeteneklerinize ve çalışmaya olan iştahınıza bağlıdır. Ne kadar fazla tecrübeye sahip olursanız o kadar verimli olursunuz. Ayrıca maaşınız da aynı ölçüde yüksek olur 🙂2 yorum
@Ziyaretçi - 2017-05-10 22:34:30

güzel paylaşım.


@Caner Apaydın - 2017-05-08 06:01:18

Finans analisti mi olsak ne yapsak :)www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

güzel paylaşım.

Finans analisti mi olsak ne yapsak :)