Faranjite Hangi İlaçlar İyi Gelir

Sağlık kategorisine 13 Eylül, 2017 tarihinde eklendi, 3 defa okundu

Faranjite Hangi İlaçlar İyi Gelir?

Farenjit genel olarak kış zamanında mikrop ve virüslerin boğaza yerleşmesiyle ortaya çıkmış olan bulaşıcı bir enfeksiyondur. Bronşit oluşumlarına da neden olabilmektedir. Bazılarında uzun süre olan ve çok fazla rahatsız edici şikayetler göstermeyebiliyorlar. Bu durumda farenjit kronikleşmiş olmaktadır. Faranjite iyi gelen ilaç isimleri konumuza Hoşgeldiniz..

Hastalığın şiddetli olması ve yeni görüldüğü durumlardaysa akut farenjit ortaya çıkar. Hekim muayenesinde boğazda kızarıklık ve şişlik, geniz akıntısı, burun akması ve burunda şişlik gibi durumlara rastlarsa farenjit tanısı konulmaktadır. Herhangi bir tetkik yapılmasına da gerek kalmıyor. Bazen gerektiğinde neden olan rahatsızlıkları bulabilmek adına doktorlar tetkik isteyebilmekteler.

Farenjite hangi ilaçlar iyi gelir sorusuna ise ilk olarak antibiyotik kullanımını veren doktorlar bu sürecin çok önemli olduğunu da dile getirmekteler. Bu virüsler üstüne etkili olmasa bile bakterileri ortadan kaldırabilmek adına etkilidir. Böylelikle hastalığın iyileşmesi de hız kazanıyor. Antibiyotik kullanımında başka ilaç ise ateş düşürücü, alerjisi olanlar için alerji önleyici, ağrı kesiciler kullanılmaktadır. Eğer geniz akıntısı varsa onun içinde ayrı bir ilaç verilmektedir, faranjite iyi gelen ilaç isimleri.

Kronik Farenjit Tedavisi

Kronik farenjitin tedavisi ise zordur ve çok uzun sürmektedir. Tedaviyi de belirleyebilmek için kronik farenjiti ortaya çıkartan faktörün olup olmadığına bakılması gerekir. Eğer bulunursa ilk olarak onun tedavisi yapılır. Hastalık genel olarak tamamı ile ortadan kaldırılmaz. Pastil kullanımı da faydasız olacaktır.

Akut Farenjitin Tedavisi

Akut farenjitte ise sıcak şifalı çay içilmesi gerekiyor. Akut farenjite virüslerin sebep olduğu düşünüldüğü zaman antibiyotik tedavisine başlanılır. Fakat çok sık virüslerin yapmış olduğu iltihaba bakterilerde eklendiği zaman antibiyotikler hastalığın iyileşme zamanını kısaltır. Antibiyotiklerin dışında ateş düşürücü ilaçlar, ağrı kesici ilaçlar, alerjisi olanlar için antihistaminikler, burun açıcı spreyler, ağız gargaraları ve öksürük kesiciler kullanılabilmektedir. Ayrıca da tuzlu suyla gargara da yapabilirsiniz.

Doğal Yöntem Sarımsak

Sarımsak göğüs ağrıları için etkili olan ev ilaçlarındandır. 2006 senesinde yapılan bir araştırmadaysa düzenli bir şekilde sarımsak tüketilirse kardiyovasküler hastalıklarına yakalanma riski de ortadan kalkmaktadır. Birkaç diş sarımsağı ağzınızda çiğneyip ya da suya katıp içebilirseniz farenjit tedavinize de katkı da bulunursunuz.

Etiketler : , , ,

Yorum Yaz

2 Yorum

  • SefaCevapla

    Sürekli yaşayanlar için badekciklerin aldırılmasını tavsiye edebilirim. En azından sürekli yaşayan kişiler için yaşanan sorun en alt düzeye çekilmiş olacaktır. Herhangi bir yan etkisi olmayan insan sağlığına yokluğu ile bir sıkıntı yaratmayacağı için alınabilir. Ameliyatı kolay olan ve sonrasında kişinin rahatladığı çok görülmektedir.

    Mar 19, 2018 08:01
  • FaranjitCevapla

    Maşallah sarımsağın iyi gelmediği şey yok gibi. Doğal antibiyotik diyorlar, ki zaten antibiyotiklerin de bitkilerden daha doğrusu tüm ilaçların varolan bitkilerden yapıldığını kimse söylemiyor. Bunları dile getirseler söyleseler o zaman insanlar daha çok asıl doğal kaynaklara yönelecektir. Faranjit için sarımsak kullanmanın eminim çok fazla etkisi olacaktır. Faranjit olan insanlara Allah(c.c) şifalar ihsan eyelesin.

    Eki 23, 2017 08:12