menü resmi

Ey Benim Öznesi Kayıp, Yetim Düşüm !

öznesi kayıp yetim düşümÖznesi kayıp, yetim düşüm. Çiftler ayrılıklarından sonra kaybettikleri olan unsurlar o kadar fazla ki, bu fazlalıklar, ayrılık sonrası psikolojik sorunlara bile yol açıyor. Her iki tarafında kayıpları oluyor. Bu kayıpların birçoğu da hiç geri gelmiyor. Örneğin;

  • Umutları
  • Kurdukları hayalleri
  • Karşı tarafa, besleyip büyüttükleri sevgileri
  • Güvenleri
  • Verilen sözleri

Bu faktörler ayrılan çiftlerin kaybettiklerinin sadece bir kısmıdır. “ Ey benim öznesi kayıp, yetim düşüm ” Bu cümleden de anlaşıldığı gibi, özne kayıptır ve düş de yetimdir. Bu düşü yetim bırakan ise çiftlerin ayrılmasıdır. Ayrılıkların sebebi ne olursa olsun kişiler bundan ruhsal olarak etkilenirler.

Atalarımızın da dediği gibi, bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır. Bunun için ayrılıklar olabilir ama saygı çerçevesi içinde, hatır gönül kırmadan olmalıdır. Çünkü asıl insanları kahreden şey saygının yok oluşudur. Ayrılmak doğaldır ama saygı duyulmuyorsa eğer; geçirdiğiniz zamanlarda hep boşadır.

Çünkü insanı insan yapan özeliklerinden biriside saygı duymaktır. Seven kişi, zaten zamanında sana saygı duyan kişidir. Ama saygı duymuyorsa hiç sevmemiş demektir. Yani geçirdiğiniz zaman bir dakika bile olsa, o bir hiçten ibarettir. Kişiliği tam oturan insanlarda saygı duygusu sonsuzdur.

Bir ilişkiyi devamlı sürdürmek istiyorsanız eğer; ilişkinin en başında kişinin, saçının rengi, gözünün rengi vb. gibi unsurlara dikkat etmek yerine, karakterine dikkat ederseniz eğer, inanın ki hiçbir düşünüz yetim kalmaz.

Düşlerinin yetim kalmamasını temenni ettiğimiz bir ziyaretçimiz tarafından bu yazı bizlere gönderilmiştir. Sizlerde düşüncelerinizi bizimle ücretsiz olarak paylaşabilirsiniz.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.