menü resmi

Evlilik ve Aile Terapistliği Ne İş Yapar ?

Evlilik ve Aile Terapistliği Nedir ?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından oluşturulan ve aile terapistlerine yönelik olan sözleşmede kimlerin evlilik ve aile terapisti olabileceği detaylı bir şekilde anlatılıyor.

2012 yılında yürürlüğe giren ve günümüzde halen geçerliliğini koruyan bu yönetmelik oluşmadan önce elinde sertifikası, hatta eğitimi dahi olmayan kişilere bu meslek hakkı tanınıyord.

Ancak bu yönetmelik ile birlikte bundan böyle aile ve evlilik terapisti olmak isteyen kişilerin gerekli sertifikaları ellerinde bulundurması gerekiyor.

aile terapistt

Psikoloji, sosyal hizmetler veya sosyoloji bölümlerinde en az 4 yıllık olmak üzere eğitim gören ve buna ek olarak üniversitelerdeki 300 saatlik aile ve evlilik danışmanlığı kursunu tamamlayan herkes Evlilik ve Aile Terapisyeni olabilir.

Ek olarak üniversite eğitiminden sonra yüksek lisans, master veya doktora yapan kişilere bu unvan verilmesi için aile ve evlilik danışmanlığı kursunu tamamlayıp tamamlamadığına bakılmaz.

Eğer bu şartlara sahip birisiyseniz kendinize ait özel Aile ve Evlilik merkezi açabilir, veya isterseniz devlet bünyesinde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında rahatlıkla iş imkanı bulabilirsiniz. Dahası kendinizi ne kadar geliştirirseniz o kadar fazla iş bulma imkanına sahip olursunuz. İnsanlar neden iş bulamıyorum diye yakınıp duruyor, tabi bunda ülkenin halininde etksi var fakat biz pes etmeden kendimizi daha çok geliştirmeliyiz ki yeni nesil çocuklarımız, torunlarımız bizim çektiklerimizi çekmesin.

Gerisi size kalmış 🙂

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

 

  • aile terapisti ücretleri
  • evlilik terapisti maaşları
  • aile terapisi nedir
  • evlilik ve aile terapistliği taban puanları
  • evlilik terapisti ne sorar
  • aile terapisti ne yapar
  • çift terapisi nasıl yapılır
  • aile terapisti tavsiye
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.