menü resmi

Evlat İstediğin Gibi Değil, Yetiştirildiği Gibi Olur !

Çevrenize baktığınızda insanların sergiledikleri tavır hiç dikkatinizi çekti mi? Bilmem ama gerçek şu ki çoğu insanın, söyledikleriyle yaptıkları ve istedikleri ile elde ettikleri tamamen farklıdır. Bunun sebebi ise en büyük düşmanımız olan tembelliktir.bebek-bakimi2

Kim istemez ki her şey kendi istediği gibi olsun ama yıllardır ezeli düşmanımız olan tembellik olmasaydı. Her ne yaparsak yapalım bir türlü başımızdan def edemediğimiz ve asıl acı olansa, çoğu zaman da onun sözünü dinlediğimizdir. Kahrolası tembellik içgüdüsü işte, insanın iradesini alt üst eden ve sürekli eylemlerini durdurmadan insanı sömürüp, isteklerinden alıkoyuyor.

Evlatlarımızı Yetiştirirken Ne İsteriz ?

Birçok isteklerimiz var. Bunlardan biriside evlatlarımızı kendi isteğimiz şekilde yetiştirmek ama bunu neden her ebeveynler yapamıyor hiç merak ettiniz mi? İsterlerse yaparlar kendi istedikleri gibi yetiştirirler. Bu isteklerine kim engel olabilir ki? O halde sebep nedir?

Şimdi size sunacağım örnekten de anlayacağınız gibi, Çoğu toplulukta da fark etmişsinizdir ebeveynlerin kendi evlatlarını nasıl bir övgüyle anlatışlarını ama kendileri de biliyor ki anlattıkları ile evlatları tamamen çelişiyor.

Çünkü ebeveynlerin anlattıkları, evlatlarını nasıl istiyorlarsa o şekilde anlatmalarından kaynaklanıyor. Zamanında bu anlattıklarını uygulamakta geç kaldıkları için artık kedilerini kandırıyorlar.

Evladını nasıl görmek istiyorsa ebeveynler, o istedikleri şekilde yetiştirmelidirler. İnatla fark etmeyenler var hala şunu; “istemekle, uygulamak aynı şey değildir.” Asıl görmeye değer şey ise istediklerini evladında görmektir.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Ayşenur -
2018-03-17 18:49:50

Çocuklar anne ve babalarından ne gördüysü onları yapar bir nevi taklit eder . İyi kotu ayıramaz izler görür ve yapar. Burda en buyuk sorumluluk büyüklerdedir. Çocukların yanında kotu örnek olacak hareketler kaçınılmalı ve örnek olacak hareketler yapılmalı eğitim verilmelidir. Çok önemli bir konu cocuklar belli bir yaşa kadar eğitebilirler eğer geçerse zaman yapılacak pek fazla birşey olamıyor malasef.

@Eren -
2018-03-10 13:09:24

Çocuğunuzu nasıl yetiştirirseniz sizin öğrettikleriniz ile büyür ve sizi örnek alır. Eğitim çok önemli olup eksik edilmemesi gereken bir husustur.Çocuklarını buyudukce sizi izler ve sizin yaptıklarınızı taklit eder. Bu sebepden dolayı çocuklarınızın yanında dikkatli olmalı kotu örnek oluşturacak hareketler kaçınılmalıdır.

@burakcn -
2017-11-17 00:13:24

bu yukardaki ne demş la

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.