menü resmi

Evde Uygulanan Gebelik Testlerini Doğru Bir Şekilde Nasıl Kendime Uygulayabilirim?

Evde Hamilelik Testi

Adet gecikmesi yaşayıp, gebelik şüphesi içinde olan kadınların ilk denediği test eczaneden temin edilen idrar yoluyla sonuç veren hamilelik testleridir. Bu testler cinsel ilişki sonrasında hemen sonuç vermez. HPT ismi de verilen ev tipi gebelik testleri anne adaylarına her zaman yüzde yüz doğru sonucu vermez. Fakat maksimum performansın alınması için gereken birkaç adım vardır.gebelik-testi

İdrarla Yapılan Gebelik Testleri:

Gebelik kandaki hCG hormonunun seviyesiyle anlaşılır. Kan testinde de idrar testinde de durum böyledir. Her adet gecikmesi sonucunda kan testi yaptırılamayacağı için idrarla yapılan gebelik testleri hamilelik şüphesi taşıyan kadınlar için bir kurtarıcıdır. hCG hormonunun oluşabilmesi için döllenmiş olan yumurtanın rahim içine yerleşmiş olması gerekir.

Bu süreç yumurtlama sonrasında 6 ila 10 gün içinde gerçekleşen bir olaydır. Fakat HPT testleri bu süre içinde doğru sonucu vermez. Bu süreçte kana karışan hCG hormonunun idrara karışması 14 günü bulabilmektedir. Bu yüzden şüphelenen cinsel ilişkiden minimum 14 gün sonra HPT yapılmalıdır. Doğru sonuç alınması için bir diğer önemli nokta da sabah uyanılan idrarla testin yapılmasıdır. Üre miktarı çok olan sabah idrarı hCG hormonunu da en çok içeren idrardır.

Bunların dışında internette haberleri dolaşan limonla gebelik testi, karbonatla gebelik testi tarzı yazılar gerçeği yansıtan içerikler değildir ve anne adaylarının bu testlerle hamile olup olmadıklarına kanaat getirmemeleri gerekmektedir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • evde hamilelik testi yapanlar
  • eski usul gebelik testleri
  • evde kocakarı yöntemiyle yapılabilecek gebelik testleri
  • evde hamilelik testi nasıl yapılır
  • evde yapılan gebelik testleri kadınlar kulübü
  • diş macunu ile gebelik testi
  • limonla gebelik testi
  • evde hamilelik testi ne zaman yapılmalı
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Dilan -
2018-03-17 01:30:57

Evde uygulanan hamilelik testlerine ne kadar güvenebilirim gerçekten merak ediyorum. Bugün ölçüm yaptığımda değer pozitif çıktı. Hastaneye gidip resmi tahlil de yaptıracağım

@büşracık -
2018-02-26 14:05:44

evde uygulanan hamilelik testi çoğu zaman doğruyu gösteriyor ama bazen de doğruyu göstermiyor o yüzden her türlü keinlik için bir hastahaneden tahlil sonucu almak daha mantıklı olacaktır.

@gizemli -
2017-07-14 18:48:50

hamilelik testini herkes evinde kolayca uygulayabilir tek yapmanız gereken biraz çiş sonra gerisi kendiliğinden oluveriyor.

@MI4 -
2017-07-14 18:19:32

Hamilelik testi çok kolay ama kesin sonuç içim tahlil yaptırmak gerekir.

@free coins zynga wizard of oz slots -
2017-06-21 05:10:31

Hamilelik testi yada gebelik testlerine ne kadar güvenebiliriz ?

@aqw how to get 1000 ac coins free -
2017-06-20 14:43:04

Evde hamilelik testinde işemek şart mı başka türlü kanla falan anlaşılmıyor mu ?

@Melahat -
2017-06-14 18:03:26

Evde yapılan hamilelik testi ne kadar doğru sonuçlar veriyor acaba ? Bazıları evde yapılan hamilelik testlerine fazla guvenmeyin diyor acaba bilgi biz varmı bu konuda.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.