menü resmi

Evde Doğal Oda Parfümü Hazırlama

Evde Doğal Oda Parfümü Hazırlama Tarifi

Oda parfümü evleri ya da iş yerlerini eşsiz kokular ile buluşturur. İnsanlar yaşadıkları yerlerin oldukça güzel kokmasını ister. Bu sebeple de insanlar sıklıkla oda parfümüne başvurur. Evlerde oda parfümü kullanmak evin sürekli olarak temizlik sonrası kokulara ulaşmasına neden olur.

Evde Doğal Oda Parfümü Hazırlama

Kadınlar genellikle evlerinin sürekli olarak temizledikleri ilk günkü gibi kokmasını ister. Bu nedenle de temizlik sonrasındaki mis kokulara ulaşması için de oda parfümünü kullanır. Aynı durum iş yerleri için de geçerlidir. İş yerlerinde gün içerisinde çok fazla kişi giriş çıkış yapabilir. Bu nedenle her müşteriyi güzel şekilde ağırlamak için de iş yeri sahipleri sıklıkla oda parfümünden yararlanır.

Doğal Oda Parfümü

İnsanların sürekli oda parfümü kullanmak istemesi, bu alanda pek çok parfüm markasının piyasaya girmesini olanaklı kılmıştır. Ancak bu oda parfümleri içerisinde kimi markalar zararlı maddeler de kullanmaya başlamıştır. Bu şekilde bir durum da insanları zaman içinde doğal oda parfümü kullanmaya yöneltmiştir.

Doğal oda parfümü özellikle evlerde sıklıkla tercih edilir. Çünkü özellikle anneler çocukları için her şeyin en iyisini kullanmayı istemektedir. Bu bağlamda da evde kendi oda parfümleri kendileri hazırlamaktadır. Bu sayede de tüm sevdikleri için son derece sağlıklı kokular oluştururlar.

Portakal Ve Limon Kabuklarından Oda Parfümü

Portakal ve mandalina güzel koku vermesi açısından oldukça başarılıdır. Çünkü bu ürünler tek başlarına bile birer doğal parfümdür. Portakal ve limonun içini iyice temizleyin. Daha sonra içine deniz tuzu, nane ve az miktarda karanfil ekleyin. Bu şekilde evin bir köşesinde bulunduğunda kısa sürede evinizi son derece hoş kokular alacaktır.

Tarçın Kokulu Oda Parfümü

Doğal oda parfümü yapımı sırasında en fazla kullanılan madde tarçındır. Tarçın, kokusu ile pek çok kişinin ilk sırada tercihini oluşturur. Bu nedenle de oda parfümlerinde tarçın çok fazla kullanılır. Büyük bir mumun etrafını tarçın ile kaplayın ve bağlayın. Daha sonra mum yanıp eridikçe evin ya da iş yerinin içerisi tarçın çubuğunun kokusu ile dolacaktır. Bu sayede siz de doğal ve sağlıklı bir oda kokusu elde edebilirsiniz.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Cankat -
2018-03-25 16:54:36

Portakal Ve Limon Kabuklarından Oda Parfümünü evde denedim ve çok güzel bir koku elde ettim . Daha fazla yapabileceğimiz var ise bir dahaki yazınızda ekleyebilirsiniz.

@Buğra -
2018-03-24 19:04:16

Doğru esansların kullanılması durumunda belirttiğiniz gibi evde doğal bir şekilde oda parfümü hazırlayabiliriz. Gerekli olan maddeleri toparlayıp en kısa sürede deneyeceğim.

@Fatih -
2018-03-23 19:41:43

Çocuğumun kimyasal oda parfümlerine karşı alerjisi bulunuyor. Doğal oda parfümü yapmak için tarçın kokulu oda parfümü denedim. Gayet güzel kokuyor ve doğal ayrıca.

@Enver -
2018-03-23 13:33:53

Evde doğal oda parfumu hazırlamak isterdim fakat eşimin alerjisi olması sebebi ile yapamıyorum .Ofis için ideal ve deneyeceğim sonrasında sonuçlar hakkında burda bilgilendirme yaparım arkadaslar.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.