menstrual nedir menstrüel menstrual döngü adet kanaması

Menstrual Nedir ?

Menstrual döneminden hemen sonra hamile olma imkânı bazı kadınlar için diğerlerinden daha düşük olmasına rağmen gerçek şu ki menstrual döngüsü boyunca herhangi bir zamanda gebelik yaşanabilir. Bunun neden mümkün olduğunu anlamak için... Devamını oku »
bebek-bakimi4

Aşk Anne Diye Ağlamaktır !

Yılardır insanların diline dolanan gönül kapılarını açan tek anahtar aşk neydi? Neden bu kadar tanımsız ve bir o kadar da değerliydi? Bilinmeyen tek hece için, yıllardır şiirler ve hikâyeler yazılan, tanımsız tek... Devamını oku »
hamilelikte-kilo-alimi

Gebeliğe hazırlık için kilo almaya ya da kilo vermeye gerek var mı?

Her insanın sağlığı için dikkat etmesi gereken kilo konusuna hamileler ve hamile adayları ekstra özen göstermelidir. İdeal kilo hesaplamada Vücut Kitle Endeksi kullanılır ve hamile adaylarına ideal kilodayken hamile kalmaları önerilir. İdeal... Devamını oku »
bebek-bakimi3

Geçmişin Bebekleri !

Özgürce düşünüp hayata geçirdiklerimiz, bazen de umutlarımızın sayesinde defalarca düşmemize rağmen tekrardan kalkmamız ve en önemlisi ise en zifiri karanlıkta bile yolumuzu her şeye rağmen bulmamız. Atalarımızdan bize kalan en güzel mücadele... Devamını oku »
kabizlik

Hamilelikte hemoroid ve kabızlığı nasıl önleyebilirim?

Hamilelik sırasında hemoroid karnın büyüyüp kalın bağırsağa basın yapması sonucu o bölgedeki kan dolaşımının yavaşlaması sonucu toplardamarın belirginleşmesidir. Kabızlık durumunda gaitanın vücuttan atılma işlemi sırasında ıkınma ve zorlama sonucunda hassas olan toplardamar... Devamını oku »

Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer