omurilik-daralmasi

Omurilikte Daralma Meydana Gelmesi

Omurilik Daralması Omurilik daralması tanımlanırken esas olarak omurga kanalı darlığı olarak geçer. Bu kanal omurga kemiklerinin ortasında yer alan içerisinden omurilik ve sinirlerin geçtiği ince kanaldır. Omurga kanalı darlığı ise kanalın zamanla... Devamını oku »
kalp-damar-daralmasi

Kalp Damarının Daralması

Kalp Damar Daralması Kalp damar daralması damar sertliğinin bir sonraki evresidir. Doğuştan gelebilen bu rahatsızlık daha çok kötü beslenme koşulları, sigara tüketimi, stres, aşırı kilo ve hareketsiz kalmaktan dolayıda oluşabilir. Kalp damar... Devamını oku »
damar-daralmasi

Damar Daralması Neden Olur

Damar Daralması Vücudumuz çok çeşitte farklı görevlerde damar yapılarıyla çevrilidir. Bu damarlar vücudumuzun her yerine kan ulaştırarak, dokuların kullanacağı oksijeni ve gıda maddelerini de taşırlar. Damar daralması dendiğinde ise vücudumuzda bulunan atar... Devamını oku »
bagirsak-daralmasi

Bağırsak Daralması Rahatsızlığı

Bağırsak Daralması Bağırsaklarımız da daralma ve tıkanıklık hissinin en temel sebebi atar damaların bağırsaklarımızın düzgün çalışması için yeterli kanı taşıyamamasıdır. Mezenterik atar damarlarda yaşanılan tıkanıklık sonucunda bağırsaklarımız düzgün çalışamaz bunun sonucunda bağırsaklarımızda... Devamını oku »

En iyi - En güzel - En ZorKaşıntısı - Kaşıntısı Nasıl geçer