cocuk-psikolojisi

Çocuk psikolojisi hakkında öneriler nelerdir?

Çocukluk psikolojisi, geniş anlamda ele alınması gereken bir konudur. Anne ve babaların birçoğu, çocuklarını anladığını ya da çocuklarını tam anlamı ile eğittiklerini sanmaktadırlar. Ailelerin çocukları ile çatışmalarının temelinde, onları anladıklarını zannetmeleri yatar.... Devamını oku »
bebek-anne3

Bebekler Bir Süt İle Birde Övgüyle Beslenir !

Hepimizin bildiği gibi biyolojik olarak bebeklerimiz, iki bucuk yaşına kadar anne sütü ile beslenirler. Peki, ruhsal vitaminlerinin kaynağı nedir? Hiç düşündünüz mü? Tabi ki övgü ve güzel dinlemeye değer cümlelerdir. İki insan... Devamını oku »
cocuk-yasam-tarzi

Çocuklardaki Yaşam Tarzı En Çok Kimleri Yansıtır?

Çocuklardaki Yaşam Tarzı En Çok Kimleri Yansıtır? Son zamanlarda tartışılması gereken önemli konulardan biri de,çocukların davranış biçimidir. Her bireyin çocuklar hakkında yorumları vardır. Her anne ve baba çocukları için çalışır. Evet anlatım... Devamını oku »
cocugun-hayata-bakisi

Çocukların Hayata Bakış Açısı Kimlerden Geçer?

Çocukların Hayata Bakışı Çocukların hayata bakışı biz büyüklerden tamamen farklıdır. Daima pozitif bir bakış izlerler. Hayata tozpembe bakarlar ve o anın tadını çıkarırlar. Çocukların oyun oynamaları ve o oyunun içinde kimleri yansıttıkları... Devamını oku »

Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer