tatli-bebek

Bebekler Neden Bu Kadar Tatlı

Bebekler neden bu kadar tatlı sizce ? Bazen bir bebek görüyoruz, tanımıyoruz belki ama bir an için elimize alıp mıncıklamak istiyoruz. Bazı insanlar kendilerini tutamıyor ve bebeklerin yanaklarını ısırıyor hatta 🙂 Çok... Devamını oku »
acik-hava

Açık hava – Güneş ışığı – Balıkyağı faydaları nelerdir?

Çocuğu açık havaya alıştırmak lazımdır. Bu yapılmazsa, bebek havası sık sık değiştirilmeyen kapalı odalardan dışarı çıkarılmazsa vücudu sağlam olmaz, en ufak sebeplerden hastalanır. Kışın soğuk almasın diye pencereleri hiç açılmayan havası sigara... Devamını oku »
annelik-icguduleri

Annelik içgüdüleri hakkında.

Çocuklar üzerinde, anne ve babanın iki türlü temel fonksiyonu bulunur. Annenin rolü, koruma dürtüsü ve şefkat üzerinedir. Babanın rolü ise otoriter olma ve saygı uyandırma üzerinedir. Aynı zamanda baba, çocuklara özgüven aşılanmasında... Devamını oku »
bebek-anne

Bir Annenin Bebeğine Mektubu !

Annelerimizin bebekleri ile olan ilişkisi sandığımızdan da farklıdır. Tahmin edilmesi zor ama her tahminde de yeni merak konuları açan, tıpkı anahtarı kayıp gizli bir hazine sandığı gibidir. Her şeyi bir kenara koyup,... Devamını oku »
bebek-anne2

Yeni Bir Dünya Yeni Bir Bebekte Saklıdır !

Hep yeni bir dünya arayışındayızdır kendi içimizde, kendi önceliklerimize göre bir dünya, oysaki her bireyin vardır öyle bir dünyası, kendi isteklerini barındıran, hayattan aradığı beklentilerini bulduğu ve beklide vazgeçtiklerinin bir kopyasını barındıran... Devamını oku »
bebek-bakimi4

Aşk Anne Diye Ağlamaktır !

Yılardır insanların diline dolanan gönül kapılarını açan tek anahtar aşk neydi? Neden bu kadar tanımsız ve bir o kadar da değerliydi? Bilinmeyen tek hece için, yıllardır şiirler ve hikâyeler yazılan, tanımsız tek... Devamını oku »
bebeklerde-salgin-hastalik

Bebeğin hayatını tehdit eden salgın hastalıklar nelerdir?

Bulaşıcı hastalıklar mikrobu, gerek çocuklara gerek yetişkinlerin vücuduna bir kaç yoldan girebilirler. Bu yolları bilir ve hastalıkların bu yollardan geçmemesini temin edersek hastalığa yakalanmayız. Çünkü bazen karşımızdakinin hasta olduğunu bilmediğimiz için almamız... Devamını oku »
bebek-bakimi3

Geçmişin Bebekleri !

Özgürce düşünüp hayata geçirdiklerimiz, bazen de umutlarımızın sayesinde defalarca düşmemize rağmen tekrardan kalkmamız ve en önemlisi ise en zifiri karanlıkta bile yolumuzu her şeye rağmen bulmamız. Atalarımızdan bize kalan en güzel mücadele... Devamını oku »
genetik-hastalik

Bebeğimin Genetik Bir Hastalığa Yakalanma Riski Nedir?

Bebeklerin Genetik Hastalıklara Yakalanma Durumları Genetik hastalıklar kişinin DNA kodlarında bulunan, önlem alınmazsa olumsuz sonuçlar doğurabilecek rahatsızlıklardır. Anne karnında bebek henüz fetüs halindeyken bebeğin sistemine kodlanan bu hastalıklar bazı gebelikler için risk... Devamını oku »

Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer