menü resmi

Estetik Cerrah Maaşları 2017

Estetik Cerrah Maaşları

Tıbbın her geçen gün biraz daha gelişen branşları arasında estetik cerrahi branşıda vardır. Günümüzün en büyük problemlerinden biri haline gelen fiziki kusurlarda insanların yanında olan bu branş, onların tam da hayalinde bir profile sahip olmasını sağlar.

Plastik Cerrah olmak isteyen kişilerin öncelikle Tıp Fakültesini başarıyla bitirmiş olmaları gerekir. İntern dönemi olarak bilinen dönemde kişiler alan seçimine doğru bir şekilde karar vermelidir. Tüm hayatını geçireceği meslek için acele karar vermeyerek bu konu hakkında bir nevi ince eleyip sık dokumaları gerekir.

Estetik cerrahlık düşünen kişiler tıpta uzmanlık sınavına girerek burada belirtilen puanı mutlaka geçmelidir. Daha sonra uygulamalı ve pratik eğitimlerden geçen kişiler, tezleri kabul edilince asistanlık dönemini sonlandırmış olur. Bu adımdan sonra kişiler estetik cerrah veya diğer bilinen adıyla plastik cerrah unvanı almış olur.

estetik cerrah görevleri

Nerede Çalışırlar?

Estetik cerrahların günümüzde pek çok iş imkanına sahip olduğunu belirtmek gerekir. Bu çalışma alanlarından birini tercih ederek burada çalışma hayatına başlayabilirler. Klinik, hastane veya kendi muayenelerinde çalışabilme hakları vardır. Burada kendi çalışma alanlarının daha çok olmasını sağlayabilirler.

Ne Kadar Maaş Alırlar?

Kendi özel muayenesini açmış olan bir estetik cerrah ve kamuda hizmet vermekte olan estetik cerrah birbirinden farklı maaş alacaktır. Buna göre 5 bin TL’den başlayan estetik cerrah maaşları 10 bin TL’ye kadar artış gösterebilir. Tabi belirttiğimiz üzere cerrahın çalışma alanı bu konuda büyük bir farkın oluşmasına neden olmaktadır.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.