menü resmi

En Tehlikeli 10 Hayvan

En tehlikeli hayvanlar sizce hangisi ? Bazı insanlar küçük cüsseli olan hayvanlardan korkuyor, bazıları ise iri cüsseli hayvanlardan korkuyor. Peki sizce Dünya çapında bir araştırma yapılsaydı sizce en tehlikeli 10 hayvan listesi nasıl olurdu ?

Sizler için En Tehlikeli 10 Hayvan listesini araştırdık ve gerçekten de korktuk. Tabi bilgisayar yada telefon karşısında pek fazla korkumuz olmadı ama, o hayvanları yanıbaşımızda hayal edince baya bir korktuk.

Oylama sonuçları tamamen Dünya çapında normal insanlar tarafından oluşturulmuştur. Belirli bir yaş grubu yada belirli bir bölgeye ait sonuçlar değil. Dünya üzerinde yaşayan her insanın oyunu açıkça kullandığı oylamalar ile elde edilmiş saf, temiz sonuçlardır.

Dünyanın En Tehlikeli 10 Hayvanı

1 Numara  – İNSAN

en-tehlikeli-hayvan-1

Evet yanlış duymadınız Dünya çapında insanların çoğunluğu “İnsan” ı en tehlikeli hayvan olarak işaretlemiş. Aslında pek haksız da değiller hani, ne yapacağı bilinmeyen tek hayvan sanıyoruz İNSAN.

 

 

2 Numara – SivriSinek

en-tehlikeli-hayvan-2

Kendisi küçük hatta nefesimizle duvara yapıştırabileceğimiz bir hayvan. Ama Dünya çapında insanların en fazla korktuğu ikinci hayvan bir sivrisinek. Hani yaz aylarında başımızın belası olan. Bunun nedeni, insanların sivrisinekleri görememesi ve kan yoluyla taşınabilen hastalıkları bulaştırma riski olduğu için olabilir. Hiç anlamazsınız nereden, nasıl ve ne zaman geldiğini, gelir sokar ve gider.

 

 

 

3 Numara – Timsah

en-tehlikeli-hayvanlar-3

En soğukkanlı hayvan olduğu söyleniyor. Bazı insanlar “Her canlının yavrusu tatlıdır ama timsahın öyle değil, yavrusu bile korkutuyor” diyor. Görünüşleri ve günümüzde belgesel kanallarında çokça izlediğimizden dolayı sanıyoruz Timsahlar bizler için gerçekten de korkutucu hayvanlar arasında hep geliyor. Bir ısırışta kaç ton basıyor acaba ağızları ?

 

 

4 Numara – Köpek Balığı

en-olumcul-hayvan

Öyleki hakkında bir çok film çekildi. Birçok hikayeye konu oldu. Köpek balığı denince insanın aklına ıssız bir suda baş başa kalırsak ne olurdu acaba, ne yapardım sorusu geliyor. Katil köpek balığı adında çekilen filmlerin sayısını bileniniz var mı ? Ülkemizde pek rastlamasak da diğer ülkelerde belirli bölgelerde sık sık köpek balığı saldırısı olduğunu duyuyor ve izliyoruz.

 

 

 

5 numara   –   Su Aygırı

su-aygiri

Adı üstünde aygır işte. Şu dişlere bakar mısınız, bu dişler ile darbe alıpta hayatta kalabilen kaç canlı olabilir. işin en kötü tarafı su içerisinde saldırı yaptıkları zaman kaçma şansımız sadece yüzme becerimize kalıyor ve buda bizi onun avı haline getirebiliyor. Su aygırı dövüşlerini yotube.com sitesinden izlemeniz sizlere birşeyler anlatacaktır.

 

6 Numara   –   Yılan

tehlikeli-yilan

Resme bakmak yetiyor zaten. Daha ne anlatalım. Avına sinsice yaklaşıyor ve bir ısırık herşeyi hallediyor. Sürüngenler içerisinde en korkutucu olan hayvanların başında sanıyoruz yılanlar geliyor. Özellikle kırsal keismlerde, köylerde yaşanan yılan sokması vakaları az da değil. Yılan Dünya tarafından 6. sırada en tehlikeli hayvan listesine girmiş. Bizce daha başlarda olabilirdi.

 

 

 

7 Numara   –   Kaplan

tehlikeli-kaplan

Duruşundaki aselete bakar mısınız. Sanki tüm orman onun kontrolündeymiş gibi, tabi Aslan işin içerisine girmeyinceye kadar. Kaplanların bir özelliği de insanlar tarafından daha sevimli olarak görünüyor olmaları. Dış görünüşleri ile insanların daha çok beğenilmesini sağlıyor.

 

8 Numara   –   Fil

tehlikeli-hayvan-fil

Ormanın kralı kim olursa olsun, karşısına çıkmaktan çekindiği hayvanların başında Fil geliyor. Bu cüssede bir rakibi kim karşısında görmek ister ki. Fil kendine has yavaş hareketi ile adeta etrafına “Sorun yok, isteyen çıksın karşıma, herkes rahatına baksın” diyor. Tabi kimse çıkamıyor, aniden rakibinin üzerine yürüyerek ezmeye çalışması çok korkutucu olabilir.

 

9 Numara   –   Kral Kobra

tehlikeli-hayvan-kral-kobra

Adam King. Kral kobra gerçektende hiçbir insanın yada diğer canlıların karşılaşmak istemeyeceği türden bir yılan. Diğer yılanların bile kaçtıkları bir yılan türü kendisi. Adamın resmi bile insanı yerinden zıplatmaya yetiyor, daha ne diyelim.

 

10 Numara   –   Aslan

tehlikeli-hayvan-aslan

Evet bizim ormanlar kralını nedense en sona atmışlar. Aslan asalet olarak sanıyoruz ormanların kralı olmayı en fazla hakeden bir hayvan. Yeterki avını dişleri arasına alsın. Aslan dövüşlerini izlediğimiz zaman nedense yerimizde duramıyoruz. Hiç bir gülümseme ifadesi olmayan Aslan; Kral olmasının sonucu olarak zamanını genelde dinlenerek geçiriyor. Ta ki, bir rakip karşısına çıktığı yada yemek yeme zamanı geldiği yada çiftleşme zamanı gelmiş olmasın. Ayağa kalkıyor ve etrafına kralınız burada mesajını veriyor.

Evet arkadaşlar Dünya çapında insanların oylamaları sonucunda en tehlikeli hayvanlar listesi bu şekilde oluşturulmuş. Peki siz ne düşünüyorsunuz, sen ne düşünüyon hacııııı ? Cevabını aşağıdaki yorum formunu kullanarak çabucak bizimle paylaşabilirsin.

Arkadaşlar eğer bu tarz paylaşımlardan hoşlanıyorsanız sizleri jincir.com a davet edelim.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Sami -
2018-04-29 12:54:47

Dünyada her canlının doğaya bir yararı vardır ama tek insanın bir yararı yoktur aksine doğaya birçok zararı vardır. Doğayı katletmekten başka bir şey yapmaz.

@Simge -
2018-04-25 09:43:53

Su aygırı insandan sonra eh tehkili hayvan olduğunu düşünüyorum. Ağzıyla uyguladığı bir baskı ile saniyede bitirir bizi :)

@Şeyda -
2018-04-23 09:54:26

Hepsi birbirinden farklı tehlikelisi var fakat insan harici diğerlerinin bölgesine girerseniz tehdit oluşturursanız saldırır. Malesef doğru olan bu arkadaslar

@Ezgi -
2018-04-22 09:47:54

En tehlikesi bence 1. sıra insanlar o kadar tehlikeli ki dünyada huzur bırakmıyorlar. Diğerleri ise o kadar değil malasef :(

@Orhun -
2018-04-21 08:35:46

Bunların çoğunu ülkemizde serbest arazide görmediğimize çok mutluyum. Hepsi birbirinden tehlikeli ve ölümcüldür. Karşılaştığınız zaman bakmayın arkanıza sakın ve kaçın.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.