menü resmi

En İyi 2 Yıllık Bölümler 2016 ?

2 yıllıkMerhaba arkadaşlar toplumumuzda iki yıllık bölümlere olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Bunun asıl sebebi ise artık “iki yıllık” bölümlerden mezun olan insanların çok güzel işlere ve kariyere sahip olduklarının görülmesidir. Artık eski tabular yıkılıyor, öyle ki, artık bazı 4 yıllık bölümlerden daha iyi iş imkanlarına sahip olan 2 yıllık bölümler bulunmaktadır. Sizler için bu bölümleri sıraladık.

Bizler iş imkanı ve kariyer açısından değerlendirmeler de bulunarak bu bölümleri seçtik. Bu bölümlerin her zaman iyi olacağı size bağlıdır sizin azminiz ve seçtiğiniz bölümü sevmenize bağlıdır. Eğer biraz da çalışkansanız o zaman illa 4 yıllık bir bölüme gitmenize yada 4 yıllık bölüme gidemediğiniz için üzülmenize gerek yok ! Evet sıralamaya geçelim.

  1. Patoloji Laboratuvar Teknikerliği : En çok tercih edilen 2 yıllık bölümler arasında bulunmakta.
  2. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü : Hiç bir zaman tükenmeycek olan umutlarımızın çocuklarımızın varlığı ile ayakta durmaktadır. Tavsiye edilme oranı yüksektir.
  3. Anestezi Bölümü : Son zamanlarda gerçekten de fazlasıyla ilgi görmektedir.
  4. Tapu Kadastro Bölümü : Her zaman ihtiyaç duyulan ve kazançları iyi olan bir bölüm.
  5. Optisyenlik Bölümü : Son zamanlarda göz hastalıklarının sık sık görülmesi bu bölümün popüler olmasına etki etmiştir. Görme sorunlarını engellemeye yarayan alet ve gözlüklerle hizmet verilen bir bölümdür.
  6. Diş Protez Bölümü : Sağlık bölümünde olduğu için çok fazla iş olanağına sahip bir bölümdür. Sağlık bölümünde olması artı bir değer.
  7. Uçak Teknoloji Bölümü : Bu bölümde son zamanlarda 2 yıllık bölümler arasında tercih edilen ve iyi bir kazancı olan bölümdür.
  8. Gemi İnşaatı Bölümü : Geniş bir iş alanına sahip bir bölümdür. Gemi yapımında iş yapmak isteyenlerin tercih edebileceği bir bölüm.
  9. Yaşlı Bakımı Bölümü : Dikey geçiş yapılmasının kolay olduğu gerçektende kazançlı bir bölüm.
  10. Raylı Sistemler Bölümü : Popülerliğini kimseye kolay kolay kaptırmayan bir bölümdür. İş olanakları fazladır.

Evet arkadaşlar anlatım bizden seçim sizden olacaktır. Bu konuda söylemek istediğimiz son bir tavsiye ise “Hangi bölüme giderseniz gidin severek iş yapabileceğiniz bir bölüm olsun !” .

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.