menü resmi

Elektrik Teknisyeni Maaşları

Elektrik Teknisyeni Maaşları Ne Kadar?

Elektrik teknisyenliği her geçen gün popüleritesini biraz daha arttırmaya başlayan mesleklerden biridir. Günümüzde pek çok insan geleceği olduğunu gördüğü bu mesleğe yönelmeye başlamıştır. Onlarında doğru tahmin ettiği üzere her daim geleceği olan ve iş imkanları çok geniş bir meslek olarak ön plana çıkar.

Elektrik Teknisyeni Ne İş Yapar?

Elektrikle ilgili detaylı bir bilgiye sahip olan bu teknisyenler, elektriğin kullanılması ve dağıtılmasıyla ilgilenen kişilerdir. Elektrik sistemlerine ait makineler, teçhizatlar ve donanımların kullanılmasını sağlarken, bunların bakım ve onarımlarını yöneten kişiler olarak ön plana çıkarlar. Çalışma alanlarına gözattığımızda ise, elektrik aletlerin üretildiği yerler, ev elektrik sistemleri, yüksek gerilim hatlarının taşınma işlemleri gibi pek çok alanın olduğunu görebiliyoruz.

Elektrik Teknisyeni Maaşları

Özellikle elektrik teknisyeni olmak isteyen kişilerin bazı özelliklere sahip olması işinde biraz daha başarılı olmasını sağlayacak şeylerden olacaktır. Kendini daima geliştiren, her zaman sektör hakkında bilgi sahibi olmayı isteyecek, sabırlı, hızlı ve pratik kişilerden olması gerekir.

Maaşları Ne Kadar?

Kamu ve özel sektöre göre bu maaş oranlarında değişimler yaşanacaktır. Kamu sektöründe hizmet vermekte olan bir elektrik teknisyeninin aldığı maaş şuanda 3000 TL civarındadır. Özel sektörde çalışan bir teknisyenin alacağı maaşı genel olarak tecrübesi ve çalıştığı yer belirler. Tabi kişinin performansına bağlı olarakta bir değişimin olacağını belirtmek gerekir. Yani genel olarak kamu ve özel sektör karşılaştırması yaptığımızda, özelde çalışan elektrik teknisyenlerinin diğerlerine göre daha fazla kazandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Yunus -
2018-04-02 17:06:42

2 yıllık üniversiteler arasında gidilebilecek en iyi bölümdür. Maaş biraz fazla söylenmiş gibi. Günümüzde askeri ücretten daha fazlasını verebilecek özel bir sektör yoktur.

@ahmet -
2018-03-18 10:44:18

Aslında tehlikeli bir meslek bir an dalgınlığınıza geldimi sonuçlar kötü olabilir. Boğaziçi Elektriğin bir tanıtın videosunu izlemistim sahada işler çok zor oluyor .Yapanlar için zor ve tehkileli olması yanında kazanç için iyi bir meslektir.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.