menü resmi

Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Programı

Ekonomi ve Yönetim Bilimleri programlarının amacı küreselleşen dünyada yerel koşullar göz önünde bulundurarak kuruluşlarını başarıyla yönlendirecek, topluma karşı duyarlı ve sorumlu, takım çalışmasını özümseyen,kendisi ve kuruluşu için öğrenmeyi ve gelişmeyi amaçlayan, yaratıcı ve yetenekli yöneticilerin yetişmesine katkıda bulunmaktır.

Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Programı

Araştırma ve öğretimi kendisine mesleki hedef olan yetenekli araştırmacıların yetiştirilmesi,yönetim bilimleri ve eylemleri konusunda,özellikle Avrasya bölgesinde iş dünyası ile bilim dünyasını bir araya getiren bir merkez konumuna gelmek amaçlanmaktadır.

Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Programında Okutulan Dersler

Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Programı’nda olasılık Kuramı ve İstatistiğe Giriş, Oyunlar ve Stratejiler, Makroekonomik, Mikroekonomi, Örgütler ve Yönetim, Finansal Muhesebe ve Finansal Hesap Analizi, Örgütsel Davranış, İşletme Operasyonları Yönetimi, Yönetim Bilgi Sistemleri, Finansa Giriş, İstatistiksel Modelleme, Girişimcilik, Uluslararası İşletme Yönetimi, Türkiye’de Yönetim Ortamı, Strateji, İnsan Kaynakları Yönetimi, Tedarik Zinciri, Yönetimi, Yönetim Muhasebesi, Türk Vergi Sistemleri, Finansal Yatırım Yönetimi, Şirketler Finansmanı, Yatırım Portföyü Yönetimi, Pazar Araştırmaları, Tüketici Davranışları gibi dersler okutulmaktadır.

Ekonomi ve Yönetim Bilimleri hakkında bilgiEkonomi ve Yönetim Bilimleri programında okumak isteyenlerin yüksek bir sayısal yeteneğe sahip olmalarının yanında ekonomiye ilgili, analitik düşünebilen kişiler olmaları gerekir.

Kamu sektörü ve sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde çalışabilecekleri gibi lisansüstü programlara da devam edebilirler.

Ekonomi ve Yönetim Bilimleri bölümü mezunları her zaman yaşadığımız Dünya’nın nasıl daha iyi bir hale gelebilir sorusunun peşinde gitmeleri gerekir. Fakat aslında olana baktığımız zaman nasıl daha fazla para kazanırım dan başka birşey yapanları çok zor görüyoruz. Ülkemizde bu gibi kötü düşüncede insan sayısı yurtdışına göre biraz daha az. 🙂

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • yönetim bilimleri programları nedir
  • yönetim bilimleri bölümü
  • yönetim bilimleri programları iş imkanları
  • sabancı üniversitesi yönetim bilimleri ders programı
  • yönetim bilimleri dersleri
  • sabancı yönetim bilimleri programları
  • sabancı üniversitesi yönetim bilimleri fakültesi bölümleri
  • sabancı yönetim bilimleri ekşi
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.