Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Programı

Ekonomi ve Yönetim Bilimleri programlarının amacı küreselleşen dünyada yerel koşullar göz önünde bulundurarak kuruluşlarını başarıyla yönlendirecek, topluma karşı duyarlı ve sorumlu, takım çalışmasını özümseyen,kendisi ve kuruluşu için öğrenmeyi ve gelişmeyi amaçlayan, yaratıcı ve yetenekli yöneticilerin yetişmesine katkıda bulunmaktır.

Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Programı

Araştırma ve öğretimi kendisine mesleki hedef olan yetenekli araştırmacıların yetiştirilmesi,yönetim bilimleri ve eylemleri konusunda,özellikle Avrasya bölgesinde iş dünyası ile bilim dünyasını bir araya getiren bir merkez konumuna gelmek amaçlanmaktadır.

Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Programında Okutulan Dersler

Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Programı’nda olasılık Kuramı ve İstatistiğe Giriş, Oyunlar ve Stratejiler, Makroekonomik, Mikroekonomi, Örgütler ve Yönetim, Finansal Muhesebe ve Finansal Hesap Analizi, Örgütsel Davranış, İşletme Operasyonları Yönetimi, Yönetim Bilgi Sistemleri, Finansa Giriş, İstatistiksel Modelleme, Girişimcilik, Uluslararası İşletme Yönetimi, Türkiye’de Yönetim Ortamı, Strateji, İnsan Kaynakları Yönetimi, Tedarik Zinciri, Yönetimi, Yönetim Muhasebesi, Türk Vergi Sistemleri, Finansal Yatırım Yönetimi, Şirketler Finansmanı, Yatırım Portföyü Yönetimi, Pazar Araştırmaları, Tüketici Davranışları gibi dersler okutulmaktadır.

Ekonomi ve Yönetim Bilimleri programında okumak isteyenlerin yüksek bir sayısal yeteneğe sahip olmalarının yanında ekonomiye ilgili, analitik düşünebilen kişiler olmaları gerekir.

Kamu sektörü ve sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde çalışabilecekleri gibi lisansüstü programlara da devam edebilirler.

Ekonomi ve Yönetim Bilimleri bölümü mezunları her zaman yaşadığımız Dünya’nın nasıl daha iyi bir hale gelebilir sorusunun peşinde gitmeleri gerekir. Fakat aslında olana baktığımız zaman nasıl daha fazla para kazanırım dan başka birşey yapanları çok zor görüyoruz. Ülkemizde bu gibi kötü düşüncede insan sayısı yurtdışına göre biraz daha az. 🙂

Önerilen Paylaşım 1:Sanat ve Sosyal Bilimler Programı

Önerilen Paylaşım 2:Güneşten Korunmak İçin Neler Yapılabilir ?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer