Ekolog Nedir, Ekolog Ne İş Yapar ?

Ekolog Nedir nedir? Ekolog Nedir ne iş yapar? Ekolog Nasıl olunur?ekolog nasıl olunur

Ekolog kelimesinin kökeninde bulunan “eko” kavramı, doğayı ve doğadaki ekosistemi anlatan bir kavramdır.

Ekolog Ne iş Yapar

Bu yönüyle ekolog meslek grubu da doğada bulunan canlıları, bu canlıların kendileri arasındaki ilişkiyi ve besin zincirlerini inceler.

Ülkemizde ve yakın çevrede pek gerekli görülmeyen bu meslek dalı, pek çok dış ülkede oldukça önemli görülmekte ve bu alana oldukça ciddi yatırımlar yapılmaktadır.

Doğa, evrenin varlığından bu yana çözülmeye devam etmektedir. Evren ile ilgili her yeni günde yeni bir şeyler öğrenirken öğrendiğimiz bu bilgilerin çoğu, ekologların yaptığı araştırmalar ve incelemeler sonucunda ortaya çıkan bilgilerdir.

EKOLOJİ

Dolayısıyla bir nevi hayatın ve yaşamın devamlılığı, dünyadaki keşfedilemeyen canlıları ve bitkileri öğrenebilmek için ekolog meslek grubunun olması da şart.

İnsanların her yeni gün doğa ile ilgili daha fazla şey öğrenme isteği ile büyüyen ekolog mesleği, halen az sayıda da olsa çalışma yapan ekoloji mühendisleri ile birlikte ayakta kalmaya devam ediyor.

Ülkemizde bu konuda çeşitli üniversitelerde açılan ekoloji bölümünü bitirerek veya bu konuda üniversite eğitimi görmeden çalışmalara başlayarak siz de ekoloji mühendisliği meslek grubuna dahil olabilirsiniz.2 yorum
@Acun - 2017-06-22 09:16:27

ekolog Aitäh


@Şafak - 2017-06-11 00:16:59

ekolog Bende teşekkür ederim :)www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

ekolog Aitäh

ekolog Bende teşekkür ederim :)