sunucu-isletim-sistemi

Sunucu İşletim Sistemi Konuları Nedir

Sunucu İşletim Sistemi Konuları Nedir Birden fazla bilgisayarın birbirine bağlanarak verileri kendi aralarında paylaşmasına ve yapılmakta olan projeleri kolay bir şekilde aktarabilmesine ağ denmektedir. Bir ağ sistemin oluşturmaktaki asıl amaç oluşturulmuş olan... Devamını oku »
nesne-tabanli-programlama

Nesne Tabanlı Programlamaya Giriş

Nesne Tabanlı Programlamaya Giriş Yazılmakta olan programların kapsamış oldukların alanların gelişmesinden ötürü ve yazılımcıların kullanmış oldukları kod sayılarının artması yazılımcıları farklı arayışlar içerisine itme durumunu ortaya çıkarmış oldu. Bu projelerin artmasıyla birlikte... Devamını oku »
yazilim

Günümüzde Yazılımın Gelişimi

Günümüzde Yazılımın Gelişimi Yazılım dünyada son zamanlarda en büyük gelişmeler yaşandığı bir ara bilim olarak bilinmektedir. Gelişmekte olan teknolojilerin hepsi artık bilgisayar ortamında geliştirilmektedir. Bunun için ise kişilerin yazılım dillerine hakim olması... Devamını oku »
internet-programciligi-1

İnternet Programcılığının Yazılım Üzerindeki Etkisi

İnternet Programcılığının Yazılım Üzerindeki Etkisi İnternet programcılığı yakın zamanda yazılımcıların işlerini daha kolay bir hale getirmek ve kullanılmakta olan internet sitelerini daha fonksiyonlu hale getirebilmek adına geliştirilmiş olan ana diller olarak bilinmektedir.... Devamını oku »
yazilim-muhendisligine-gecis

Yazılım Mühendisliğine Geçiş Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler

Yazılım Mühendisleri için Tavsiyeler Gençlerimizin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi olan bilgisayar oldukça popüler bir şekilde kullanılmaktadır. İnsanlar bilgisayar programları sayesinde hayatlarını daha kolay hale getirmeyi başarabilmiş bulunmaktadırlar. Eskilerde iş... Devamını oku »
yazilim-muhendisi-ozel-sektor

Yazılım Mühendisliğinin Özel Sektördeki Atılımları

Yazılım Mühendisliği ve Özel Sektör Ülkemizde bir mühendislik fakültesini okumak oldukça zor bir durum haline gelmiştir. Öğrenciler bu bölümler hakkında ne kadar bilgili olurlarsa da önlerine çıkan üniversite yerleştirme sınavında iyi bir... Devamını oku »
yazilim-muhendisligi

Yazılım Mühendisliği Hakkında Konuşalım

Yazılım Mühendisliği Dünyada son zamanlarda en çok konu başlıkları arasında yer almakta olan teknolojik çalışmaların hepsi yazılım mühendislerin altyapısı sayesinde gerçekleştirmektedir. Uzun zaman önce hayatımıza giren bilgisayar giderek büyük gelişmelere uğrayarak insan... Devamını oku »
yazilim-muhendisligi-dersleri

Yazılım Mühendisliği Genel Ders İsimleri

Yazılım Mühendisliği Dersleri Eğer bir yazılım mühendisi olmak istiyorsanız bilgisayarla ilgili olarak en çok kullanılmakta olan ve sınırları oldukça zorlayacak olan yazılım dillerini öğrenmek zorundasınız. Üniversite yani mühendislik bölümünü okuduğunuzda sizlere oldukça... Devamını oku »
yazilim-muhendisligi-okumak-isteyenler

Kimler Yazılım Mühendisliği Okuyabilir

Kimler Yazılım Mühendisliği Bölümünü Seçebilir Bir üniversitede okumak için öncelikle belli aşamalardan geçmeniz gerekiyor. Bu aşamaların en büyük kısmı ise üniversite hazırlık sürecidir. Üniversite hazırlık sürecinde öğrenciler kendilerini sıkıntılara sokarak ya kazanmazsam... Devamını oku »
dicle-universitesi

Dicle Üniversitesi Mühendislik Bölümü

Dicle Üniversitesi Mühendislik Bölümü Hakkında Dicle Üniversitesi kurulduğu günden bu yana sürekli olarak bünyesinde yeni bölümler açarak kendini geliştirmeye ve daha iyi bir eğitim öğretim hizmetlerini vermek için çalışmalarına ara vermeden devam... Devamını oku »
beden-egitimi-ogretmeni-ozellikleri

Beden Eğitimi Öğretmeninin Özellikleri Nelerdir

Beden Eğitimi Öğretmeninin  Özellikleri Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünü kazanmak çok zor olmasa da bu bölümü okumak için bazı asgari özelliklere sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bu özelliklerden biri veya birkaçına sahip değilseniz, bu... Devamını oku »
beden-egitimi-spor-ogretmenligi

Beden Eğitimi Okuyacaklara Tavsiyeler

Beden Eğitimi ve Spor Okulu Okumak İsteyenlere Tavsiyeler Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği okumaya karar verdiyseniz, sizleri zorlu bir süreç bekliyor diyebiliriz. Tabi ki bu konu hakkında hiçbir fikriniz yoksa detaylı bir... Devamını oku »

Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer