menü resmi

Ecza Teknikerliği Nedir, Ecza Teknikerliği Ne İş Yapar ?

ecza teknikeri

Eczane teknikerlerinin yaptığı işler, genel olarak eczacıların yaptığı işler ile büyük ölçüde benzerlik göstermektedir.

Hastaya doktor tarafından verilen reçeteyi inceleyip reçetede beilrtilen bu ilaçları poşetleyip hastaya vermek ile uğraşan ecza teknikerleri, aynı zamanda satışında reçete gerekmeyen ilaçlar ile ilgili de hastaya bilgi verir. Aynı zamanda eczacıdan aldığı talimatlar ile birlikte iş sağlığı güvenliği konusunda önemli de ecza teknikerleri alır.

Eczanedeki eksik veya son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin kontrolünden de sorumlu olan ecza teknikerleri, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri raflardan atar ve eksik olan ürünlerle ilgili de tedarikçi firmadan bilgi alır.

Ecza teknikerleri, aynı zamanda eczanede teknik amaçlı kullanılan aletlerin bakımıyla da yükümlüdür. Ayrıca vatandaşlar tarafından özellikle takip edilen “Nöbetçi Eczane” tabelalarındaki yazıyı güncellemek de ecza teknikerlerinin sorumluluğu altındadır.

Eczanenin fatura ve maddi işlemlerini yaparken teknolojik ürünlerin de kullanımıyla sorumlu olan ecza teknikerleri, eczane içerisindeki POS cihazlarında yapılacak olan ödemeleri ve bilgisayarda bulunan eczane sisteminin kontrolünü de yapar.

Aynı zamanda ecza teknikerleri boş zamanlarda eczanedeki diğer personellere de yardım edebilir.

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.